Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Kombináciu žien pôjdu v nedeľu nanovo, jej súčasťou bude aj Vlhová

Petra Vlhová. (Autor: TASR)
TASR|9. dec 2017 o 18:32

Slovenská lyžiarka zažije dve premiéry v jeden deň.

ST. MORITZ. V piatok nedokončená a napokon "definitívne zrušená" súťaž v kombinácii Svetového pohára zjazdárok sa napokon pôjde v nedeľu.

V sobotu o tom informovali DPA i APA s tým, že tento verdikt vyriekli kompetentní z Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Najprv super-G, potom slalom

Program nedeľňajšej kombinácie:

Super-G: 10.30 h

Slalom: 13.30 h

FIS tak nezvyčajne zasiahla do rozhodnutia, ktoré prijali organizátori podujatia Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi na piatkovom večernom mítingu vedúcich tímov. Bol zamietnutý návrh spojiť už odjazdený slalom so sobotňajšou špeciálnou súťažou v superobrovskom slalome.

Teraz sa preteky v alpskej všestrannosti, prvé z dvoch plánovaných v prebiehajúcom vydaní prestížneho seriálu, pôjdu tak, že na nedeľňajší špeciálny super-G (10.30) sa napojí nová slalomová jazda (13.30).

Vyhodnotia sa tak výsledky a bodové zápisy v dvoch súťažiach.

Vlhová svoj štart potvrdila

Svoj štart potvrdila aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá pôvodne mala v pláne štartovať v oboch víkendových súťažiach super-G, ale napokon v ani jednej. Teraz teda v jednej z dvoch a zároveň by mala absolvovať dve premiéry vo svetovom pohári - v super-G i v kombinácii.

"Zajtra ma čaká kombinácia, piatkový slalom sa ruší a zajtra sa ide nový a rátať sa bude s tým super-G. Včera ako keby sa ani nič nešlo. Chcela som mať voľno, ale prišlo toto rozhodnutie a ja sa pokúsim ísť ten slalom lepšie ako v piatok," prihovorila sa Vlhová fanúšikom na sociálnej sieti.

Dianie okolo kombinácie bolo dosť chaotické. V piatok na svahu v St. Moritzi fúkal silný vietor a sadala hustá hmla, z týchto dôvodov najprv vymenili poradie originálnych kombinačných súťaží. Po slalome presunuli štart super-G z 13.00 na 14.00 a potom celé preteky zjazdárskej všestrannosti zrušili.

Už aj slalomová jazda bola na hranici regulárnosti. Vlhová po nej bola štvrtá, na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 1,29 sekundy.

Večer sa očakávalo formálne potvrdenie variantu, ale na mítingu nedošlo k dohode o dvojitom výsledkovom vyhodnotení, teda piatkového jednokolového kombinačného slalomu so sobotňajším separátnym super-G.

Súbeh s nedeľňajším super-G nebol možný, lebo pravidlá FIS nepripúšťajú jednu súťaž rozdeliť inou súťažou. Napokon sa našlo tretie riešenie.

Súvisiace články