Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kluby z Krymu menia názvy, chcú do ruských súťaží

Ukrajinskú ligu už Krymské kluby hrať nebudú. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
TASR|Publikované 5. jún 2014 o 13:48

PFC Sevastopol a Tavrija Simferopol zmenili svoje názvy v snahe dostať sa do ruskej ligy.

KYJEV. Najpopulárnejšie futbalové kluby z Krymu zmenili svoje názvy v snahe začleniť sa od budúcej sezóny do ruských súťaží. Rusko v marci anektovalo Krym po tom, ako sa tam uskutočnilo narýchlo zorganizované referendum.

Niekdajšie kluby ukrajinskej najvyššej súťaže PFC Sevastopol a Tavrija Simferopol zmenili svoje názvy na FC BSF resp. Skif. Spolu s tromi ďalšími klubmi z nižších súťaží očakávajú, že na špeciálnom zasadnutí Ruskej futbalovej únie 7. júna dostanú povolenie vstúpiť do súťaží organizovaných na teritóriu Ruskej federácie.

"Založili sme nový právny subjekt s názvom FC BSF (Futbalový klub Čiernomorskej flotily), ktorý je pripravený hrať v Rusku," cituje ruský denník Sport-Express slová klubového prezidenta Alexandra Krasilnikova. "Nie sme nástupníci bývalých štruktúr PFC Sevastopol. Toto je nový klub s ruským zakladateľom."

Tavrija bola prvým šampiónom nezávislej Ukrajiny po rozpade Sovietskeho zväzu pred 23 rokmi a je pripravená odštartovať novú sezónu v ruskej súťaži, s najväčšou pravdepodobnosťou ale nie v tej najvyššej. Krymské kluby sa snažia nájsť riešenie ako sa vysporiadať s pravidlami FIFA.

Tie hovoria o tom, že kluby z istej krajiny majú zakázané hrať súťaže na teritóriu iného štátu bez povolenia futbalových asociácií oboch krajín, FIFA i UEFA. Ukrajinská futbalová federácia sa zatiaľ v tejto súvislosti oficiálne nevyjadrila.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.