Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Kluby Premier League odmietajú novinku v Lige majstrov, je vraj nevhodná

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. apr 2019 o 14:41

Zmenu chce dosiahnuť šéf Juventusu.

LONDÝN. Kluby anglickej Premier League vyjadrili svoje zamietavé stanovisko z návrhu osemčlenných základných skupín futbalovej Ligy majstrov.

Návrh počíta so začiatkom účinnosti od sezóny 2024/2025.

Podľa zverejnených informácii plánuje v máji Európska asociácia klubov (ECA), na ktorej čele stojí prezident Juventusu Turín Andrea Agnelli, rokovania s Európskou futbalovou asociáciou (UEFA) o prípadných zmenách vo formáte najprestížnejšej európskej futbalovej súťaže.

Zástupcovia anglických mužstiev chcú "chrániť" Premier League. Prípadný nárast počtu zápasov v základných skupinách zo 6 na 14 by mohol negatívne ovplyvniť program anglickej najvyššej súťaže.

"Všetky kluby sa jednomyseľne zhodli, že je nevhodné, aby európske futbalové orgány vytvárali plány, ktoré by zmenili štruktúru, program a konkurencieschopnosť domácej ligovej súťaže a budú spolupracovať na ochrane Premier League," konštatuje sa vo zverejnenom stanovisku dvadsiatich účastníkov najvyššej anglickej súťaže.

"V Anglicku hrá futbal dôležitú úlohu v kultúre a každodennom živote. Milióny fanúšikov sa s oddanosťou zúčastňujú zápasov po celej krajine. Máme fantastickú kombináciu kvalitného futbalu a angažovaných fanúšikov, ktorých budeme rázne brániť. Štruktúry domácich súťaží určujú samotné ligy a ich národné asociácie," uvádza sa na záver v stanovisku.

Informácie priniesol portál BBC.

Súvisiace články