Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Klopp reaguje na trest pre Manchester City, Guardiola možno odíde

Jürgen Klopp. (Autor: Kerstin Joensson TASR/AP)
Jana Sedláková|15. feb 2020 o 23:17

Briti spomínajú odchod trénera.

BRATISLAVA. Manchester City dostal v piatok od UEFA trest za porušenie finančnej fair play. Nebude sa tak môcť zúčastniť európskych súťaží, pokiaľ neuspeje s odvolaním.

Konkrétne sa Citizens mali previniť tým, že si neoprávnene navyšovali hodnotu sponzorských zmlúv. Rovnako dostali k trestu pokutu 25 miliónov libier (viac ako 30 miliónov eur - pozn. red.).

Klub vtedy uviedol, že sú z trestu "sklamaní, ale nie prekvapení". Viaceré médiá tak prišli s úvahami, že po tomto treste môže skončiť tréner Pep Guardiola.

Web Daily Mail prišiel aj s konkrétnym menom. Náhradníkom by mohol byť Mauricio Pochettino. V súvislosti s ním sa skloňovali viaceré tímy, do ktorých by mohol prísť. Bývalý tréner Tottenhamu je už rok spájaný s prestupom do niektorého z klubov v Manchesteri.

Zatiaľ však nikto oficiálne stanovisko nevydal. Navyše, o Guardiolovom odchode sa hovorilo už pred udelením trestu.

Dôvodom mali byť práve slabšie výsledky v európskej súťaži, kde nevedeli prejsť cez štvrťfinále.

K vylúčeniu Manchestru sa vyjadril aj tréner Liverpool FC Jürgen Klopp. "Samozrejme, bol to obrovský šok," povedal.

"Viem si to predstaviť, musí byť ťažké to teraz pochopiť. Veríte ľuďom, s ktorými pracujete. Tí vám povedia, ako to je a zrazu vám niekto povie, že celé je to inak," reagoval Klopp.

Upozornil tiež, že tím sa ešte odvolá a tak by ľudia nemali súdiť skôr, ako sa celá vec neuzavrie. "Skutočne súcitím s Pepom a hráčmi. Je to však iba prvý verdikt, odvolajú sa, uvidíme, čo sa stane. Avšak musí to byť vážne, keď UEFA reagovala takto," povedal tréner Liverpoolu.

Pokiaľ by Manchester City s odvolaním neuspel, nebude môcť súťažiť v európskych súťažiach v sezónach 2020/2021 a 2021/2022.

Jana Sedláková
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články