Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kisel ponúkol v Slavii rezignáciu, Čontofalský končí

Brankár Kamil Čontofalský. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 10. jún 2014 o 14:52

Slovákom v Slavii sa neporadilo pomôcť klubu k úspešnej sezóne. Mužstvo takmer vypadlo z ligy.

PRAHA. Pražská Slavia má za sebou jednu z najneúspešnejších sezón v histórii klubu. Futbalisti klubu museli až do posledného kola najvyššej českej futbalovej súťaže bojovať o záchranu v elitnej spoločnosti.

Tímu z Edenu sa to napokon podarilo, napriek tomu jeho športový riaditeľ Karol Kisel ponúkol vedeniu klubu svoju rezignáciu. Slavistický manažment však bývalého slovenského reprezentanta podržal a Kisel tak zostáva vo funkcii aj v ďalšej sezóne.

"Časť zodpovednosti za nevydarenú sezónu beriem samozrejme na seba. Aj preto som ponúkol svoju rezignáciu, vedenie ma však podporilo. Verím, že v ďalších ročníkoch budeme bojovať tak, aby sme v budúcnosti takúto sezónu už nezažili. Je tu množstvo problémov, ktoré musíme vyriešiť," povedal Kisel pre webový portál idnes.cz.

Košický rodák je športovým riaditeľom Slavie ako jej bývalý hráč iba šesť mesiacov. Jedným z jeho prvých krokov bolo dosadenie 38-ročného Holanďana Alexa Pastoora do funkcie hlavného trénera. Ten nahradil dovtedajšieho kouča Miroslava Koubeka. Slavia pod Pastoorovým vedením získala v dvanástich zápasoch iba jedenásť bodov.

"Trénerskú zmenu sme urobili s jasným zámerom - chceli sme zmeniť kultúru a spôsob myslenia hráčov. To sa aj stalo, ale chýbali výsledky. Z týchto dôvodov je potrebné povedať, že to nebolo úspešné rozhodnutie," dodal Kisel. Pastoor mal zmluvu iba na tri mesiace, klub tak bude v lete hľadať nového trénera.

V Slavii končí aj brankár Kamil Čontofalský. Bývalému slovenskému reprezentantovi skončila zmluva a nebude mu predĺžená. "Jeho prístup bol dobrý, ale máme v zálohe mladších brankárov. Určite to nie je tak, že pokazenú sezónu sme mu dávali za vinu," povedal Kisel na adresu 36-ročného Čontofalského.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.