Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Kisel by privítal zmeny v príprave. Menej behania, viac hry s loptou

Karol Kisel (v strede) hral za Slovensko dvadsaťpäťkrát. (Autor: ARCHÍVNE TASR)
SITA|Publikované 10. jan 2013 o 12:07

Stredopoliar Slavie Praha Karol Kisel je zástancom jednej kondičnej prípravy za rok.

PRAHA. Slovenský futbalový stredopoliar v službách Slavie Praha Karol Kisel sa domnieva, že hráčom v Česku by prospel systém jednej kondičnej prípravy za rok.

Zimnú prestávku by podľa 35-ročného rodáka z Košíc mali futbalisti využívať na udržiavanie kondície prostredníctvom herného tréningu.

Kisel: Stále sa na čosi pripravujeme

"Silní musíme byť predovšetkým na ihrisku. Na trávniku ide o riešenie futbalových situácií. Nie je dôležité, že niekto dobre behá v zime. Niekedy duel rozhodne ten, kto je v behu posledný," povedal Kisel v rozhovore pre český denník Sport.

Dvadsaťpäťnásobný slovenský reprezentant, ktorý sa vlani vrátil do Slavie z austrálskeho FC Sydney, pripustil, že práve absolvuje svoju poslednú zimnú "zaberačku" v kariére.

Kisel ďalej prezentoval svoj názor na časový rozvrh futbalových súťaží v našich zemepisných šírkach.

"Myslím si, že máme zbytočnú prestávku v júni, keď je ideálne počasie. Ja by som leto viac využil," prezradil futbalista z generácie účastníkov ME hráčov do 21 rokov pred viac než dvanástimi rokmi.

"U nás sa stále na čosi pripravujeme. Potom sme v prvých piatich kolách nerozohraní a v posledných piatich nám zasa už chýbajú sily," dodal Kisel.

Slavia je po jeseni jedenásta

Červeno-biely dres pražskej Slavie si zo Slovákov na jar budú okrem Kisela obliekať brankár Kamil Čontofalský, obrancovia Martin Dobrotka, Matúš Čonka a Milan Bortel a stredopoliar Martin Juhar.

Podľa správ z českých médií sa tím trénera Petra Radu zaujíma aj o bývalého brankára slovenskej reprezentácie do 21 rokov Mateja Rakovana.

Klub z Edenu figuruje po jesennej časti sezóny 2012/2013 s 18 bodmi na 11. priečke tabuľky Gambrinus ligy. Jarnú "kapitolu" začnú české prvoligové kluby písať 23. februára 2013.

Súvisiace články