Bakoš strelil ďalší gól, rozhodol o víťazstve svojho tímu

Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie.
Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|9. sep 2020 o 21:48

Helsinki vysoko zdolali Nižnekamsk.

MOSKVA. Slovenský hokejista Martin Bakoš strelil víťazný gól Spartaka Moskva v stredajšom zápase KHL. Jeho tím zdolal v stredu na svojom ľade Salavat Julajev Ufa 5:3.

Bakoš sa presadil v 34. minúte, keď poslal domácich do vedenia 4:3 v presilovej hre. V tejto sezóne má na konte tri body s bilanciou 2+1.

Metallurgu Magnitogorsk zvíťazil doma nad Amurom Chabarovsk 3:1. Hostia sa ujali vedenia už v tretej minúte duelu vďaka Glebovi Koriaginovi, ale Magnitogorsk dokázal v druhej tretine otočiť. Stačilo mu na tom 72 sekúnd, keď sa presadili Archip Nekolenko a Maxim Karpov.

V závere duelu pridal poistku do prázdnej bránky Nikolaj Prochorkin. Amur v novom ročníku nedokázal bodovať ani vo svojom štvrtom vystúpení, naopak, Metallurg vyhral aj tretí zápas.

Jokerit Helsinki na svojom ľade deklasoval Nižnekamsk 6:0. O víťazstve definitívne rozhodol v druhom dejstve, keď za necelých päť minút strelil tri góly a zvýšil vedenie na 5:0.

KHL 2020/2021

Výsledky - streda

• Dinamo Minsk - Ak Bars Kazaň 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Góly: 10. a 38. Kozun, 22. Spooner, 51. Suško - 19. Galimov, 30. Voronkov, 42. Zaripov, 49. Dawes, 51. Galijev

• Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 7. Jaškin, 27. Tarasov - 17. Averin, 49. Rafikov, 53. Alexejev

• Spartak Moskva - Salavat Julajev Ufa 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 3. a 46. Lehtera, 17. Fiodorov, 22. Djuse, 34. BAKOŠ - 14. Hartikainen, 19. Panin, 30. Kadejkin

• Jokerit Helsinki - Neftechimik Nižnekamsk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Góly: 7. a 33. Schroeder, 11. a 36. Lehtonen, 32. Jensen, 49. Pekarinen

• Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Nekolenko, 28. Karpov, 60. Prochorkin - 3. Koriagin