Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Rusi sa po dlhom váhaní rozhodli. KHL predčasne ukončili, majstra nevyhlásia

(ilustračný obrázok) (Autor: khl.ru)
SITA|25. mar 2020 o 10:49

Boje o Gagarinov pohár sa neuskutočnia.

BRATISLAVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa v stredu definitívne rozhodlo predčasne ukončiť sezónu 2019/2020.

Dôvodom je šíriaci sa koronavírus, pre ktorý bolo ešte donedávna pozastavené play off tejto nadnárodnej súťaže.

Na rozdiel od najvyššej slovenskej súťaže neudelili majstrovskú trofej - Gagarinov pohár - žiadnemu tímu. Informoval o tom oficiálny web KHL.

Kluby odmietali pokračovať v play off

Vedenie KHL prijalo rozhodnutie po konzultácii so všetkými zainteresovanými stranami, pričom prioritou bolo zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, zamestnancov klubov a všetkých, čo sa podieľajú na organizácii zápasov.

Pôvodne Rusi pracovali aj s možnosťou, že by play off dohrali v júni a júli. V súčasnosti, keď Medzinárodný olympijský výbor (MOV) o rok odložil olympijské hry v Tokiu, by bol aj tento scenár nepravdepodobný.

KHL na svojom oficiálnom webe tiež uvádza, že na rozhodnutie vplývalo aj to, že niekoľko klubov odmietlo pokračovať v play off. Týkalo sa to fínskeho mužstva Jokerit Helsinki a kazašského účastníka Barys Nur-Sultan.

Zvíťazila zodpovednosť

Okrem toho pred siedmimi dňami vedenie najlepšieho mužstva Východnej konferencie Ak Bars Kazaň adresovalo KHL žiadosť o predčasné ukončenie aktuálnej sezóny.

To sa napokon aj udialo. Okrem toho by vznikli ťažkosti s návratom zahraničných hráčov na územie Ruska.

"Bohužiaľ, musíme sezónu ukončiť v predstihu. Toto rozhodnutie nebolo ľahké. Som si istý, že všetci fanúšikovia spolu s nami chceli vidieť pokračovanie súbojov o Gagarinov pohár.

V tejto situácii je však oveľa dôležitejšie zdravie hráčov a ich blízkych, zamestnancov klubu a samozrejme fanúšikov. Veríme, že nikto nemá právo prevziať zodpovednosť za život a zdravie ľudí," povedal prezident KHL Alexej Morozov.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články