Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Kertészová tvrdí, že musela dať, lebo si nezaslúžili prehrať

Andrea Kertészová (vpravo). (Autor: archív TASR)
SITA|20. nov 2014 o 13:12

Šalianska hádzanárka pri pohľade na trénera vedela, že pokutový hod v poslednej sekunde šlágra proti Iuvente bude na jej pleciach.

ŠAĽA. Stredajší atraktívny zápas 9. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce (31:31) bol aj súbojom dvoch elitných kanonierok. Na strane domácich Andrey Kertészovej a u hostiek Tetyany Trehubovej.

Lepšie z neho vyšla šalianska ľavá spojka Kertészová, ktorá k nerozhodnému konečnému výsledku prispela deviatimi gólmi. Pravá spojka Trehubová skórovala len trikrát, z toho v dvoch prípadoch z pokutového hodu, ale v záverečných 11 minútach chýbala na palubovke pre priamu diskvalifikáciu.

"Nie je to len o mojich góloch. Som však rada, že som nimi pomohla, ale na to som tu. Iuvente sme zobrali bodík a navyše sa mi podarilo predstihnúť v poradí strelkýň Táňu," uviedla Kertészová. To však ešte nevedela, že ani jej nebude po 9. kole patriť pozícia najlepšej kanonierky interligy.

Šalianky sa túžili rozlúčiť s prvou časťou ligovej sezóny víťazne. "Hoci sme väčšinou viedli, nepodarilo sa nám výraznejšie odtrhnúť od súpera. Sme trochu sklamané, že sme nevyhrali, ale na druhej strane môžeme vysloviť veľkú spokojnosť s tým, že sme v poslednej sekunde zachránili aspoň bod," uznala letná posila slovenského vicemajstra.

"Na sedmičku som sa sama nepýtala, ale videla som, ako tréner uprel na mňa zrak. Odkedy som v Šali, chodím hádzať pokutového hody, takže som vedela, že aj tá posledná sedmička bude na mojich pleciach. Verila som si. Mojou úlohou bolo dať gól, lebo sme si nezaslúžili prehrať. Som veľmi šťastná, že lopta skončila v sieti," neskrývala radosť Kertészová.

Už bolo všetko pripravené na jej súboj s brankárkou Iuventy, keď si delegát zavolal jedného z rozhodcov na drobnú konzultáciu. Ani to však kanonierku Dusla nevyviedlo z miery.

"Ja som to vôbec nevnímala. Sústredila som sa na to, že ju musím premeniť. Som rada, že to takto dopadlo," poznamenala 26-ročná topoľčianska rodáčka.

Šalianski fanúšikovia sa opäť postarali o peknú kulisu a prispeli k úrovni šlágra. Opäť raz platilo: Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

Novou líderkou poradia strelkýň WHIL je totiž Simona Szarková. Reprezentačná kolegyňa dua opôr Dusla a Iuventy sa v stredajšej predohrávke 9. kola v drese DHK Baník Most blysla proti HK Slávii Partizánske (27:22) jedenásťgólovou nádielkou, vďaka čomu sa so súčtom 68 presných zásahov vyšvihla na vedúcu pozíciu o dva góly pred Kertészovou a štyri pred Trehubovou.

Aktuálne poradie najlepších strelkýň WHIL 2014/2015:

1. Simona Szarková (DHK Baník Most) 68 gólov, 2. Andrea Kertészová (HK Slovan Duslo Šaľa) 66, 3. Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce) 64

Súvisiace články