Katarčania viac fandili Realu, hoci Paríž SG je v katarskom vlastníctve

Tréner Parížu Saint Germain Laurent Blanc a jeho zverenci. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 2. jan 2014 o 16:46

Real sa s Parížom SG stretol v tejto sezóne už druhýkrát v rámci prípravy.

DAUHA. Futbalisti Realu Madrid vstúpili do nového roka víťazstvom 1:0 nad Parížom St. Germain vo štvrtkovom prípravnom zápase osemfinalistov Ligy majstrov 2013/2014.

Duel sa uskutočnil na štadióne Khalifa v katarskej Dauhe, kde sú oba tímy na sústredení počas krátkej prestávky vo svojich ligách.

PSG nastúpil v najsilnejšej zostave aj s brazílskym stopérom Thiagom Silvom či švédskym kanonierom Zlatanom Ibrahimovičom, v základe Realu zasa nechýbal ašpirant na Zlatú loptu FIFA za rok 2013 - Portugalčan Ronaldo.

O triumfe španielskeho favorita rozhodol presný zásah Jeseho z 19. minúty a hoci si PSG vytvoril viacero dobrých príležitostí na vyrovnanie, jeho hráči nemali presnú mušku.

Real sa s Parížom SG stretol v tejto sezóne už druhýkrát, 27. júla sa v rámci letnej prípravy vo švédskom Göteborgu zrodilo rovnaké víťazstvo španielskeho vicemajstra 1:0. Gól vtedy strelil Karim Benzema.

Hralo sa v silnom daždi. Stretnutie prinieslo až 20 striedaní, Real na druhý polčas vyrukoval s kompletne inou jedenástkou.

Celý súboj absolvovali iba taliansky brankár Parížanov Salvatore Sirigu a ich brazílsky obranca Thiago Silva.

Publikum viac prialo Madridčanom, hoci ich vyzývateľ je v katarskom vlastníctve.

Paríž St. Germain - Real Madrid 0:1 (0:1)

Gól: 19. Jese