V Bratislave bol najlepším obrancom, teraz prispel k výhre nad Švédmi

Český obranca Filip Hronek (vpravo) sa s Andrejom Nestrašilom teší z gólu do siete Švédska. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. nov 2020 o 16:16

Z víťazstva sa tešili aj Rusi.

HELSINKI. Českí hokejisti zvíťazili v otváracom zápase turnaja Karjala Cup v rámci Euro Hockey Tour nad Švédskom 3:1.

Skóre stretnutia otvoril v 17. minúte Filip Hronek, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho obrancu MS 2019. Tie sa konali v Bratislave a Košiciach, pričom Česi všetky zápasy odohrali v hlavnom meste Slovenska.

Na gól obrancu Detroitu Red Wings následne nadviazali Hynek Zohorna a Jakub Galvas, za Švédov sa presadil len Max Friberg.

V druhom zápase turnaja zdolal výber Ruska domáce Fínsko 6:2. Rozhodla už prvá tretina, v ktorej si hostia vypracovali trojgólový náskok.

Karjala Cup:

• Česko - Švédsko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. Hronek, 19. H. Zohorna, 27. Galvas - 42. Friberg

• Fínsko - Rusko 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Eronen, 41. Sallinen - 2. Amirov, 12. Chusnutdinov, 17. Safonov, 36. Čajka, 39. Činachov, 53. Afanasjev

Domov»Hokej»Reprezentácie»V Bratislave bol najlepším obrancom, teraz prispel k výhre nad Švédmi