Kariéru ukončil bývalý kapitán Toronta, Dion Phaneuf

Oh My Hockey|17. nov 2021 o 09:23

Má za sebou vyše tisíc zápasov a úctyhodnú kariéru. Dion Phaneuf nehral od sezóny 2018/19, no kariéru oficiálne ukončil až teraz.

Bývalý kapitán Toronta Maple Leafs a hráč Calgary Flames, Ottawy Senators a Los Angeles Kings sa rozlúčil dlhým vyhlásením. V NHL zanechal nezmazateľnú stopu, v 1048 zápasoch medzi rokmi 2005-2019 pozbieral 494 (137+357) bodov. Trikrát si zahral v zápase hviezd a v sezóne 2007/08 sa dostal do prvého All-Star tímu súťaže.

Toronto jeho prínos klubu ocenilo počas špeciálneho predzápasového ceremoniálu venovaného na jeho počesť.

Phaneuf ku koncu kariéry napísal toto ďakovné vyhlásenie:

"Keď sa obzriem späť, je ťažké nájsť správne slová vďaky veľkému množstvu ľudí, ktorí ma počas mojej kariéry podporovali a viedli ako hráča, aj ako človeka. Mal som veľké šťastie, že som mohol dlho hrať v NHL, a som vďačný predovšetkým svojej mame, otcovi a bratovi za ich neúnavnú podporu na ľade aj mimo neho. Moja úprimná láska a uznanie patrí aj mojej manželke Elishi a našej dcére.

Obrovskú vďaku dlhujem aj mnohým trénerom, zamestnancom a spoluhráčom, s ktorými som mal tú česť počas rokov pracovať. Brent Sutter mi v mladom veku v Red Deere poskytol vedenie, vďaka ktorému som si osvojil dobré návyky, aby som sa stal dobrým profesionálom; môj prvý generálny manažér a tréner v NHL, Darryl Sutter, mi v Calgary umožnili štart a ukázali, čo je potrebné na to, aby som sa stal špičkovým hráčom v NHL. Brianovi Burkeovi ďakujem za to, že ma priviedol do Toronta a urobil zo mňa kapitána jedného z najvýznamnejších klubov v histórii ligy. Ďakujem i mnohým spoluhráčom z Maple Leafs, Flames, Senators a Kings, ktorí zostanú mojimi priateľmi aj po skončení hráčskych čias.

Veľká vďaka patrí celej organizácii Toronto Maple Leafs, ich majiteľom a vedeniu za to, že mi poskytli príležitosť odísť do dôchodku s takou láskou a podporou tu v Toronte. Bola to pre mňa mimoriadna česť reprezentovať Maple Leafs ako kapitán tímu, napĺňa ma to hrdosťou a cťou, ktorú si v sebe navždy uchovám.

A napokon patrí špeciálne poďakovanie aj fanúšikom za všetku podporu počas uplynulých rokov. Vaša vášeň nás všetkých poháňa."

Nachádzate sa tu: