Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Karabatič je podľa handball-planet opäť najlepší na svete

Karabatič. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. dec 2015 o 12:03

Karabatič je prvý v krátkej histórii ankety, kto dokázal obhájiť víťazstvo.

BRATISLAVA. Najlepším hádzanárom sveta za rok 2015 je podľa ankety handball-planet.com opäť Francúz Nikola Karabatič.

V hlasovaní odborníkov a fanúšikov spomenutého portálu získal 31-ročný hráč francúzskeho tímu PSG Handball 136 bodov.

Karabatič, ktorý obhájil lanské prvenstvo, odsunul na druhú priečku takisto ako pred rokom dánsku hviezdu Mikkela Hansena (90) a tretí bol Kiril Lazarov z Macedónska (73).

V roku 2013 triumfujúci Chorvát Domagoj Duvnjak, český víťaz z roku 2012 Filip Jícha i maďarský laureát z roku 2011 László Nagy sa tentoraz nedostali do najlepšej päťky.

V hlasovaní 29 hádzanárskych novinárov zo 4 kontinentov a aj fanúšikov na stránke handball-planet.com (udelených bolo dovedna 117 141 hlasov) Karabatič suverénne dominoval nielen medzi strednými spojkami, ale aj celkovo.

Rodák zo srbského mesta Niš bol kľúčovou postavou Francúzska pri triumfe na MS 2015 v Katare i FC Barcelona na ceste za ziskom trofeje v Lige majstrov.

Svoje kvality dokazuje od novej sezóny v spomínanom parížskom PSG Handball.

Do najlepšej osmičky podľa jednotlivých postov sa dostali štyria hráči z FC Barcelona, dvaja z PSG Handball, po jednom z Rhein-Neckar Löwen a Vive Tauron Kielce. Z hľadiska zastúpenia jednotlivých krajín sú na tom najlepšie Španieli s troma hráčmi, vo výbere sú aj Francúz, Macedónčan, Nemec, Dán i reprezentant

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšieho hráča sveta za rok 2015:

1. Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball) 136 bodov, 2. Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball) 90, 3. Kiril Lazarov (Maced./FC Barcelona Lassa) 73, 4. Uwe Gensheimer (Nem./Rhein-Neckar Löwen) 67, 5. Danijel Šarič (Katar/FC Barcelona Lassa) 59

Výsledky ankety handball-planet.com o najlepšiu osmičku rok 2015:

brankár Danijel Šarič (Katar/FC Barcelona Lassa) - ľavé krídlo Uwe Gensheimer (Nem./Rhein-Neckar Löwen), ľavá spojka Mikkel Hansen (Dán./PSG Handball), stredná spojka Nikola Karabatič (Fr./PSG Handball), pravá spojka Kiril Lazarov (Maced./FC Barcelona Lassa), pivot Julen Aguinagalde (Šp./Vive Tauron Kielce), pravé krídlo Víctor Tomás (Šp./FC Barcelona Lassa), obranár Viran Morros (FC Barcelona Lassa)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.