Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kane po skončení série: Znova sa môžem sústrediť na hokej

Séria Patricka Kana sa zastavila na čísle dvadsaťšesť. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 16. dec 2015 o 07:31

Bodoval v dvadsiatich šiestich zápasoch za sebou. Dlhšiu sériu ako Patrick Kane zaznamenal v NHL naposledy Mats Sundin v sezóne 1992/1993.

CHICAGO. Nech to aj vyznie akokoľvek zvláštne, Patrickovi Kanovi sa uľavilo. Jeho šnúra s minimálne jedným kanadským bodom sa v utorok zastavila. Na čísle dvadsaťšesť.

A hoci bola neodškriepiteľne obdivuhodná, útočník Chicaga je svojím spôsobom rád, že už je po nej. "Môžem sa znova sústrediť na hokej. Bolo by pekné, ak by sme o nej viac nehovorili. Bolo vyčerpávajúce pretriasať ju denno-denne," vravel dvadsaťsedemročný najproduktívnejší hráč NHL po prehre s Coloradom 0:3.

Séria Patricka Kana sa zastavila v zápase proti Coloradu.

Patrick Kane hovorí s novinármi po zápase proti Coloradu.

Dvadsaťšesťzápasová šnúra je najdlhšia v podaní amerického hokejistu, najdlhšia v klubovej histórii Chicaga a najdlhšia od tridsaťzápasovej série Švéda Matsa Sundina zo sezóny 1992/1993.

"Bolo to niečo neuveriteľné," hodnotil Kanov počin útočník Colorada Matt Duchene. "Túto sezónu dominuje. Zrejme ide o najlepšieho hráča súčasnosti," dodáva.

"Podľa mňa o dosiahnutí niečoho takého v terajšom hokeji ani on sám neuvažoval. V lige sa ťažko zbierajú body, takže mu patrí veľká gratulácia, absolútne zaslúžená," chváli Duchene, ktorého tím ukončil Kanovu šnúru.

patrick2_res.jpg

Hráči Colorada si dávali na Patricka Kana (vpravo) pozor. FOTO - SITA/AP.

Rekordnú 51-zápasovú sériu s minimálne jedným bodom od sezóny 1983/1984 stále drží legendárny Wayne Gretzky.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.