Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Kadeti veria na ME v postup zo skupiny

Sportnet|27. júl 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenská reprezentácia hádzanárov do 18 rokov sa od zajtra do 6. augusta v estónskom Tallinne predstaví na majstrovstvách Európy hráčov tejto vekovej kategórie. Zverenci trénera Jána Hruščáka si účasť na kontinentálnom šampionáte zabezpečili

2. miestom (za Českom) na kvalifikačnom turnaji v Košiciach.

Júnový žreb určil mladým Slovákom za súperov v základnej D-skupine postupne Slovinsko, Švédsko a Turecko. "Slovincov poznáme. Naposledy sme s nimi prehrali o dva góly, hoci sme už vyhrávali o päť, no my sme potom dali postupne príležitosť aj hráčom z lavičky. Švédov sledoval na vlastné oči tréner Hruščák, neznámou sú jedine Turci, ale pred vzájomným zápasom si ich pozrieme v akcii dvakrát priamo v dejisku šampionátu," povedal asistent trénera Dušan Jeleník.

Prvé dva tímy z každej základnej skupiny budú bojovať o 1. - 8. miesto, ostatné čakajú súboje o 9. - 16. priečku. V 16-člennej nominácii je jeden legionár - pivot Michal Kopčo z maďarskej Nyíregyházy, najväčšie zastúpenie má 1. MHK Košice, ktorého dres obliekajú až deviati kadeti. "Máme vyrovnananý tím. Medzi hlavné opory by mali patriť kanonier Hruščák, ďalej Bokol, Firit, Kopčo či Guzy. V posledných prípravných zápasoch nás potešila forma brankárov Popčáka a Boháča," dodal asistent. (sita)

Nominácia Slovenska

Brankári: Popčák (Tatran Prešov), Boháč (1. MHK Košice), Perďoch (ŠKP Bratislava), krídla: Styrančák, Urban, Barabas (všetci Košice), Kozák (MŠK Považská Bystrica), pivoti: Kopčo (Nyíregyháza/Maď.), Capík (Košice), spojky: Hruščák, Guzy, Bokol, Baláž (všetci Košice), Mokriš (Prešov), Firit (Pov. Bystrica), Kuchárik (Martin).

Súvisiace články