Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Kadeti SR na ME do Tallinnu s cieľom postúpiť zo skupiny

SITA|26. júl 2006 o 14:10

BRATISLAVA/TALLINN 26. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov do 18 rokov odcestuje v stredu popoludní do estónskeho Tallinnu, kde sa od 28. 7. do 6. 8. 2006 predstaví na majstrovstvách Európy ...

BRATISLAVA/TALLINN 26. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov do 18 rokov odcestuje v stredu popoludní do estónskeho Tallinnu, kde sa od 28. 7. do 6. 8. 2006 predstaví na majstrovstvách Európy hráčov tejto vekovej kategórie. Zverenci trénera Jána Hruščáka si účasť na kontinentálnom šampionáte zabezpečili vďaka 2. miestu za Českom na turnaji 4. kvalifikačnej skupiny v Košiciach. Júnový žreb určil mladým Slovákom za súperov v základnej D-skupine ME rovesníkov zo Slovinska, Švédska a Turecka. "Slovincov poznáme. Naposledy sme s nimi prehrali o dva góly, hoci sme už vyhrávali o päť, no my sme potom dali postupne príležitosť aj hráčom z lavičky. Švédov videl vlani na vlastné oči tréner Hruščák, takže tiež máme k dispozícii nejaké informácie. Turci sú pre nás neznáma, ale pred naším vzájomným duelom si ich pozrieme v akcii dvakrát priamo v dejisku šampionátu," povedal pred odchodom pre agentúru SITA asistent trénera kadetov SR Dušan Jeleník. Prvé dva tímy z každej základnej skupiny budú bojovať o 1. - 8. miesto, ostatné čakajú súboje o 9. - 16. priečku. "Na postup treba dvakrát vyhrať a nám je jedno s kým. Ideálne by bolo hneď na úvod zdolať Slovincov, lebo ich výkon zvyčajne od zápasu k zápasu rastie. Možno aj preto je pre nás šťastie, že sa s nimi stretneme už v piatok," poznamenal D. Jeleník. V 16-člennej nominácii SR "18" je jediný legionár - pivot Michal Kopčo z maďarskej Nyíregyházy, najväčšie zastúpenie má 1. MHK Košice, ktorého dres obliekajú až deviati hádzanári. "Našťastie sa nám pri zostavovaní kádra vyhýbali zranenia a máme k dispozícii najsilnejší a vyrovnaný tím. Medzi hlavné opory družstva by mali patriť kanonier Hruščák, ďalej Bokol, Firit, Kopčo či Guzy. V posledných prípravných zápasoch nás potešila forma brankárov Popčáka a Boháča. Chlapci sú až na drobné boľačky zdravotne v poriadku," dodal na záver asistent hlavného kormidelníka.


Zloženie základných skupín ME 2006 v hádzanej hráčov do 18 rokov v estónskom Tallinne (28. 7. - 6. 8.):

A-skupina: Chorvátsko, Španielsko, Nemecko, Maďarsko

B-skupina: Rakúsko, Dánsko, Francúzsko, Rusko

C-skupina: Česko, Estónsko, Poľsko, Srbsko a Čierna Hora

D-skupina: Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Turecko


Program zápasov v C-skupine:

piatok 28. 7.: 13.00 h SELČ Slovinsko - Slovensko, 15.00 Švédsko - Turecko

sobota 29. 7.: 13.00 Turecko - Slovinsko, 15.00 Slovensko - Švédsko

nedeľa 30. 7.: 13.00 Slovinsko - Švédsko, 15.00 Slovensko - Turecko


Nominácia Slovenska "18"

brankári: Maroš Popčák (Tatran Prešov), František Boháč (1. MHK Košice), Peter Perďoch (ŠKP Bratislava)

krídla: Lukáš Styrančák, Tomáš Urban, Michal Barabas (všetci 1. MHK Košice), Martin Kozák (MŠK Považská Bystrica)

pivoti: Michal Kopčo (Nyíregyháza/Maď.), Michal Capík (1. MHK Košice)

spojky: Patrik Hruščák, Vladimír Guzy, Jozef Bokol, Maroš Baláž (všetci 1. MHK Košice), Martin Mokriš (Tatran Prešov), Andrej Firit (MŠK Považská Bystrica), Ivan Kuchárik (MHK Martin)


Súvisiace články