Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Guľa potvrdil príchod dvoch opôr Žiliny. Plzeň ich získala zadarmo

Miroslav Káčer (vpravo). (Autor: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)
SITA|6. máj 2020 o 18:12

Viackrát avizované sa stalo skutočnosťou.

BRATISLAVA. Viackrát avizované sa stalo skutočnosťou. Elitný český futbalový tím Viktoria Plzeň angažoval dvoch futbalistov naposledy pôsobiacich v tíme MŠK Žilina, ktorý je od apríla v likvidácii.

Slovenský stredopoliar Miroslav Káčer a český stopér Filip Kaša prišli do Plzne ako voľní hráči a podpísali zmluvy na tri roky. Informoval o tom klubový web fcviktoria.cz.

"Zareagovali sme na situáciu, ktorá nastala v Žiline. Som rád, že sme získali hneď dvoch mimoriadne kvalitných hráčov. Kaša aj Káčer patrili k žilinským oporám a veľmi dobre ich zo spoločného pôsobenia pozná aj náš tréner Adrián Guľa.

Aj to bol dôležitý faktor počas rokovaní. Verím, že obaja budú prínosom v našom už aj tak veľmi kvalitnom kádri," uviedol generálny manažér Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Slovenský tréner "Viktorky" Adrián Guľa na tému príchodu posíl K&K podotkol: "Filip má veľmi dobré fyzické a rýchlostné parametre. Miro je zase veľmi pracovitý, má veľký akčný rádius a je tiež dostatočne rýchly.

Na svoj vek má aj mimoriadne skúsenosti. Poznám ich charakter aj mentalitu. Pevne verím, že zapadnú do kabíny."

Dvadsaťštyriročný Káčer na margo svojho príchodu do jedného z najlepších českých klubov ostatnej dekády poznamenal: "Je to pre mňa nová výzva. Plzeň je klub európskych parametrov, ktorý ma môže posunúť dopredu v kariére. Dúfam, že pomôžem tímu k zisku domáceho titulu a účasti v pohárovej Európe."

Súvisiace články