Majstrovstvá Európy v biatlone - Raubiči (Bielorusko)

1.Jekaterina Jurlovová-PerchtováRusko27:43,4 min (1 tr. okr.)
4.Dunja ZdoucováRakúsko+50,8 s (1)
5.Karoline Offigstad KnottenováNórsko+55,9 s (2)
6.Jevgenija PavlovováRusko+57,0 s
32.Ivona FialkováSlovensko+3:17,2 min (6)

RAUBIČI. Zlato si na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom Rabiči odniesla zo stíhacích pretekov Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová, za ňou na 10 km trati finišovali Bieloruska Iryna Krjuková (+37,5) a Nemka Nadine Horchlerová (+49,4).

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková dobehla na 32. mieste (+3:17,2). V konečnej medailovej bilancii zvíťazilo Švédsko 3-2-1 pred Ruskom 2-2-1 a Nórskom 2-1-2.

Ivona Fialková si oproti šprintu pohoršila. Na vine bola streľba 0-2-3-1, keď sa jej najmä prvá položka stojmo s tromi trestnými okruhmi nevydarila.

Medaily sa udeľovali najmä pre rýchle biatlonistky, prvé štyri mali zhodnú streleckú bilanciu len s jedným netrafeným terčom. Jurlovová-Perchtová mala oproti súperkám za ňou výhodu náskoku už na štarte.

V šprinte skončila druhá, kým ďalšie tri za ňou až v druhej desiatke a museli doháňať stratu. Víťazná Ruska mala uľahčenú cestu za zlatom aj tým, že neštartovali Švédky, zlatá zo šprintu Brorssonová i bronzová Öbergová.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Ženské stíhacie preteky na európskom šampionáte ovládla Jurlovová-Perchtová, Ivona Fialková sa prepadla