Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Bude z Kloppa tréner Nemecka? Kouč Liverpoolu zareagoval na otázku nahnevane

Tréner FC Liverpool Jurgen Klopp. (Autor: TASR)
SITA|25. júl 2020 o 16:05

Vraví, že raz sa pravdepodobne vráti do Mainzu.

BRATISLAVA. Jürgen Klopp nie je nadšený z otázok týkajúcich sa jeho trénerskej budúcnosti a už vôbec nemá rád tie, ktoré ho spájajú s možnosťou stať sa trénerom reprezentácie Nemecka.

Čerstvý šampión Premier League s Liverpool FC pre TV Sky vyhlásil, že má pláne naplniť svoju dlhodobú zmluvu v Liverpoole. Tá vyprší až 30. júna 2024.

"Neviem, prečo sa o tom vôbec bavíme. Nikdy som s tým nepočítal. Vonku sú tisícky trénerov, ktorí majú nemecký titul či domáci pohár a hodia sa na to. Ja zostávam ešte štyri roky v Liverpoole pod zmluvou.

A zo súčasného uhla pohľadu chcem tento kontrakt minimálne naplniť. Vravím minimálne," skonštatoval 53-ročný Klopp.

Srdcovým klubom Kloppa v Nemecku je 1. FSV Mainz 05, v jeho drese za 11 rokov odohral 325 zápasov a ďalších sedem sezón v ňom strávil na začiatku svojej trénerskej kariéry.

"Je pravdepodobné, že raz v budúcnosti sa vrátim práve do Mainzu. Predpokladám však, že v tom čase už získam nadhľad nad tým, aby som každý víkend v daždi postával pri postrannej čiare alebo si vymieňal názory s inými trénermi," uviedol Klopp nedávno v rozhovore pre SWR, cituje ho aj portál ORF.

Klopp sa vyjadril aj k tomu, že dobytie titulu s FC Liverpool v najvyššej anglickej súťaži ho musí nakopnúť do ďalšej tvrdej práce s týmto klubom. Lebo jeden splnený cieľ ešte neznamená cieľovú spokojnosť.

"Naši hráči napísali krásny príbeh, ale ešte nepoznáme jeho koniec. My musíme rozhodnúť, kedy sa to celé skončí. Chcem naďalej vidieť ako hráči bojujú o ďalšie trofeje a užívajú si tvrdú robotu, ktorá k tomu vedie.

Ak toto bude naďalej fungovať, koniec nášho príbehu je v nedohľadne. Stále chceme byť tímom, proti ktorému nebude chcieť nikto nastúpiť," doplnil charizmatický Nemec v okuliaroch.

Súvisiace články