Mourinho kritizoval hráčov aj rozhodcov. Boli sme leniví, hovorí

Tréner José Mourinho počas zápasu Tottenham - Everton.
Tréner José Mourinho počas zápasu Tottenham - Everton. (Autor: SITA/AP)
Miroslav Kováčik|14. sep 2020 o 13:48

Tottenham podľahol Evertonu po takmer ôsmich rokoch.

BRATISLAVA. Portugalčan José Mourinho má povesť futbalového burliváka, ktorý si často nedáva servítku pred ústa.

Podobne tomu bolo aj po zápase úvodného kola anglickej Premier League, keď ostro kritizoval svojich zverencov po prehre 0:1 s Evertonom.

Tottenham bol v domácom prostredí nevýrazný a súperovi z modrej časti Liverpoolu podľahol prvýkrát od 9. decembra 2012.

"Som sklamaný z môjho tímu. Boli sme leniví v presingu, čo je dôsledok slabej fyzickej pripravenosti a letnej prípravy. Niektorí hráči ju vôbec nemali, iní boli v zlom psychickom rozpoložení," povedal Mourinho, cituje ho web BBC Sport.

Portugalčan spomenul aj najväčšiu hviezdu Tottenhamu Harryho Kanea, ktorý s tímom trénoval iba raz.

Možno aj preto mal podľa štatistík za viac než 90 minút hry len dva dotyky s loptou v súperovom pokutovom území.

Ďalší líder mužstva Angličan Dele Alli skončil už po prvom polčase.

Mourinho sa pustil aj do rozhodcov na čele so skúseným Martinom Atkinsonom. Nepáčila sa mu najmä situácia z 55. minúty, keď po priamom kope strelil jediný gól stretnutia Dominic Calvert-Lewin.

"Je neuveriteľné, že priamy kop rozohrali minimálne päť metrov od miesta faulu, hoci bolo na ihrisku toľko rozhodcov. Je to obrovský rozdiel. Neospravedlňuje to však výsledok alebo náš výkon," dodal 57-ročný rodák zo Setúbalu.

Tottenham má veľmi málo času na to, aby sa spamätal z úvodnej prehry v tomto súťažnom ročníku. Vo štvrtok ho totiž čaká súboj 2. predkola Európskej ligy, v ktorom sa predstaví na pôde bulharského vicemajstra Lokomotiv Plovdiv.

Domov»Futbal»Anglicko»Mourinho kritizoval hráčov aj rozhodcov. Boli sme leniví, hovorí