Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jeho hráči budú zlatými rytiermi. Nový klub NHL predstavil svoje logo i farby

Nový tím NHL predstavil svoje logo i prezývku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 23. nov 2016 o 07:20

Oficiálnym názvom klubu z Las Vegas bude Vegas Golden Knights.

LAS VEGAS. Nový klub zámorskej hokejovej NHL z Las Vegas ponesie názov "Vegas Golden Knights".

Jeho meno ako i logo a farebnú kombináciu predstavili v utorok majiteľ klubu Bill Foley a komisár profiligy Gary Bettman pred tamojšou T-Mobile Arénou, v ktorej začnú "zlatí rytieri" hrať domáce zápasy od budúcej sezóny.

Budú rytiermi

Logom, ktoré sa podarilo udržať v tajnosti, je rytierska prilba, v ktorej je zakomponované písmeno "V" symbolizujúce Vegas.

Helma sa nachádza na štíte, ktorý dotvára vznešený dojem. Oficiálnymi farbami sú oceľovo šedá, zlatá, červená a čierna.

"Naše logo a názov vyjadrujú najzákladnejší prvok bojovníka - rytiera. Rytier ochraňuje bezbranných, bráni svoje kráľovstvo, nikdy sa nevzdáva, vždy ide za víťazstvom. A presne taký bude náš tím," citovala agentúra AP Foleyho.

Prvý veľký klub v Las Vegas

V poradí 31. profiligový klub zaradia od sezóny 2017/2018 do Západnej konferencie a Pacifickej divízie. Svoj káder začne budovať prostredníctvom rozširovacieho draftu, ktorý prebehne budúci rok na konci júna.

Klub bude prvou organizáciou niektorej z elitných profesionálnych súťaží v 2,2-miliónovom Las Vegas.

V Spojených štátoch nie je mesto s väčšou populáciou bez zastúpenia v NHL, basketbalovej NBA, bejzbalovej MLB či NFL v americkom futbale.

Hráča si vezmú od každého súpera

"Vitajte páni, čoskoro sa uvidíme!," objavilo sa na oficiálnom twitteri San Jose Sharks, jedného u budúcich súperov nového klubu v Pacifickej divízii.

"A je to oficiálne. Vitajte v lige! Máme také tušenie, že čoskoro sa lepšie spoznáme," pozdravili budúceho súpera rovnako prostredníctvom sociálnej siete hráči Anaheimu Ducks.

Generálnym manažérom Las Vegas sa už pred časom stal George McPhee a Kelly McCrimmon jeho asistentom. Viceprezidentom je Murray Craven. Klub je zatiaľ bez trénera.

"Naša misia je jasná - chystáme sa vybudovať klub, na ktorý budú ľudia v Nevade a Las Vegas hrdí. Spravíme to rýchlo a našu pozornosť upriamime na Stanleyho pohár," vyhlásil 58-ročný Kanaďan McPhee.

Predstavovanie prezývky i loga oslávili v Las Vegas veľkolepo. (Autor: TASR/AP)

Klub si svojich hráčov bude vyberať u súperov. Každý z tridsiatich účastníkov NHL musí do 17. júna 2017 predložiť listinu chránených hráčov a vedenie Las Vegas si vyberie jedného hokejistu z každého mužstva.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.