Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Je to senzácia, že sme už takmer na ME, tvrdí Martin Straňovský

SITA|10. mar 2011 o 12:38

Slovenskí hádzanári v stredu večer zdolali silných Švédov 23:21 a výrazne si pootvorili dvere na európsky šampionát v Srbsku.

BRATISLAVA. Krídelník Martin Straňovský k tomuto skvelému víťazstvu, ktoré bolo pre Slovákov už tretie v 4. skupine kvalifikácie ME 2012, prispel šiestimi gólmi.

Najmä jeho klasické zakončenia po rýchlom zbehnutí na ľavom krídle do otvorenej obrany súpera neraz roztlieskali zaplnenú bratislavskú HANT arénu. "Zahrali sme výborne. Uhrali sme výsledok, ktorý sa zapíše do našich hádzanárskych dejín," uviedol krídelník španielskeho špičkového tímu Ademar León Martin Straňovský a ďalej pokračoval v hodnotení z pohľadu Slovenska neobyčajného hádzanárskeho večera.

"Každý hráč pristúpil k zápasu seriózne, dá sa povedať, že sme prekvapili Švédov. Najprv sme začali hrať vysunutú obranu, potom sme to zmenili na 0-6 a vychádzalo nám všetko. Určite sme si to však zaslúžili, lebo sme bojovali a dreli. Nebol to zápas bohatý na góly, ale o to krajší bol pohľad na konečný výsledok. Niektorí hráči nám možno chýbali, ale prišli noví, ktorí sa uchytili. Najmä môj rodák z Nových Zámkov Oliver Rábek, ktorý dal veľmi dôležité góly."

Napriek svojmu mladému veku (25 r.) jeden z najskúsenejších a stabilne najlepších slovenských reprezentantov M. Straňovský nechýbal na nedávnom svetovom šampionáte vo Švédsku, kde Slováci výsledkovo aj výkonmi sklamali a napríklad v základnej skupine vysoko podľahli Švédom 22:38. Teraz si však pred domácimi fanúšikmi napravili pokazený dojem z chladného herného prejavu na severe Európy.

"Najmä tým ľuďom, ktorí nás odsudzovali po majstrovstvách sveta, sme dokázali, že tú hádzanú hrať vieme. Fanúšikovia sú pre nás veľmi dôležití a sme radi, že naďalej stoja za nami. Teraz je to o to krajšie, že sme už vlastne postúpili na majstrovstvá Európy," uviedol M. Straňovský.

Práve skutočnosť, že slovenský tím delí už len krôčik od definitívy postupu na ME 2012, označil M. Straňovský svojím spôsobom za senzáciu. Ak Slováci dotiahnu svoje snaženie v jednom z troch zostávajúcich kvalifikačných duelov vo Švédsku, doma s Čiernou Horou alebo v Izraeli do bodového konca, postúpia na kontinentálny šampionát tretíkrát po rokoch 2006 a 2008.

"Na pár európskych šampionátoch sme už boli. Môžem teda povedať, že sú náročnejšie ako majstrovstvá sveta, lebo sú tam predsa len vyrovnanejšie tímy. Je naozaj senzačné to, že sme znova už takmer vybojovali ďalší postup," dodal M. Straňovský.

Súvisiace články