Jarmo Kekäläinen má novú zmluvu, do Columbusu sa vracia John Davidson

Oh My Hockey|20. máj 2021 o 15:17

Po dvoch rokoch v New Yorku je späť! Columbus Blue Jackets dnes ohlásili, že John Davidson sa stáva prezidentom hokejových operácií v ich klube. Tú istú funkciu zastával v klube medzi rokmi 2012-2019, kým ho nenajali Rangers.

„John Davidson a Jarmo Kekäläinen neúnavne a efektívne spolupracovali na transformácii nášho hokejového klubu z tímu, ktorý sa v 12 sezónach predstavil v play-off jediný raz, na taký, ktorý sa do play-off dostal za sedem rokov v rokoch 2013-2020 päťkrát,“ povedal vo vyhlásení prezident Mike Priest. "Mať tu stabilitu a a preverenú tvár vo vedení oddelenia pre hokejové operácie je pre našu organizáciu mimoriadne dôležité, keďže naším cieľom zostáva priniesť Stanley Cup do Columbusu."

Priest oznámil aj ďalšiu novinku. Jarmo Kekäläinen, jediný európsky generálny manažér v NHL, zostane na svojom poste ešte nasledujúce štyri roky. S klubom predĺžil kontrakt do konca sezóny 2024/25. 54-ročný funkcionár pôsobí na pozícii od sezóny 2012/13.

Davidson dostal od New Yorku Rangers výpoveď tesne pred koncom základnej časti. Okrem neho vyhodili po kontroverznej kauze aj generálneho manažéra Jeffa Gortona. Oboch nahradil Chris Drury. O niekoľko dní neskôr sa z klubu musel porúčať aj hlavný tréner, David Quinn.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Jarmo Kekäläinen má novú zmluvu, do Columbusu sa vracia John Davidson