Shoma Doi (vpravo) z tmu Kašima Antlers premieňa pokutový kop a strieľa otvárací gól zápasu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|14. dec 2016 o 13:51

Súperom Kašimy Antlers v boji o trofej bude víťaz štvrtkového súboja Club América - Real Madrid.

Majstrovstvá sveta klubov FIFA v Japonsku - semifinále:

Atlético Nacional - Kašima Antlers 0:3 (0:1)

Góly: 33. Doi (z 11 m), 83. Endo, 85. Suzuki. Rozhodoval: Kassai (Maď.)

ŽK: Henriquez, Uribe (obaja Atl. Nacional).

Atlético Nacional: Armani - Bocanegra, Aguilar, Henriquez, Diaz - Arias (60. Guerra), Uribe - Berrio (87. Rodriguez), Torres, Mosquera (67. Dajome) - Borja

Kašima Antlers: Sogahata - Niši, Ueda, Šoji, Jamamoto - Endo, Šibasaki, Ogasawara (58. Nagaki), Nakamura (84. Suzuki) - Doi, Akasaki (54. Kanazaki)

SUITA. Futbalisti Kašimy Antlers zvíťazili v prvom semifinále majstrovstiev sveta klubov nad favorizovaným Atléticom Nacional 3:0.

Skóre stredajšieho duelu otvoril v 33. minúte Šoma Doi z jedenástky, ktorú hlavný rozhodca Viktor Kassai z Maďarska nariadil až po prezretí si videozáznamu. V 83. minúte zvýšil náskok Kašimy Jasuši Endo a o dve minúty neskôr spečatil skóre striedajúci Juma Suzuki.

Finálovým súperom japonského majstra bude víťaz štvrtkového semifinále medzi Realom Madrid a Clubom America (11.30 SEČ).

Prvý raz v histórii použili video

Atlético Nacional malo v prvom polčase hernú prevahu a vypracovalo si viac šancí ako súper. V 24. minúte zachránilo Kašimu brvno a následný pokus Berria reflexívne z čiary vyhlavičkoval Jamamoto.

V 33. minúte rozhodca Kassai prvýkrát v histórii v súťažiach riadených FIFA použil videotechnológiu na posúdenie spornej situácie v šestnástke.

Po prezretí si záznamu vyhodnotil zákrok na hráča Kašimy v pokutovom území súpera ako nedovolený a ukázal na biely bod.

Doi jedenástku s prehľadom premenil, brankár sa vrhol do opačnej strany.

"Plynulosť zápasu sa narušila, ale ak to má priniesť jasné rozhodnutie, potom je to dobrá vec. Samozrejme, je na pováženie, čo by sa stalo, keby to malo byť viackrát za zápas," poznamenal po stretnutí tréner historicky prvého japonského finalistu podujatia Masatada Išii.

V nadstavenom čase úvodného dejstva mohol vyrovnať Mosquera, loptu však poslal hlavou iba do brvna.

Na piatom mieste skončil Kórejčania

Kolumbijský tím a úradujúci víťaz juhoamerického Pohára osloboditeľov po zmene strán ešte viac zatlačil svojho súpera, ale v zakončení mu chýbal potrebný pokoj.

Kašima Antlers nečakane hladko zdolala favorita: fotogaléria

16.12.2016

Hráči Kašimy sústredeným výkonom dlho bránili najtesnejšie vedenie a v závere dvoma zlepenými gólmi definitívne rozhodli o svojom postupe do finále.

Hráči úradujúceho ázijského šampióna Jeonbuku Hyundai Motors obsadili na podujatí piate miesto. V stredajšom zápase si kórejský klub poradil s juhoafrickým súperom Mamelodi Sundowns hladko 4:1, keď už po prvom polčase viedol 3:0.

Ďalší program majstrovstiev sveta klubov:

SEMIFINÁLE:

Štvrtok 15. decembra:

11.30 SEČ: Club América (Mex.) - Real Madrid (Šp.)

O 3. MIESTO:

Nedeľa 18. decembra:

8.00 SEČ Club América (Mex.) / Real Madrid (Šp.) - Atlético Nacional (Kol.)

FINÁLE:

11.30 SEČ Club América (Mex.) / Real Madrid (Šp.) - Kašima Antlers (Jap.)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Japonci sú senzačne vo finále MS klubov, rozhodca prvý raz použil videotechnológiu