Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Janus sa zatiaľ s Tampou nedohodol, na farmu už nechce

Jaroslav Janus (Autor: TASR)
SITA|1. apr 2013 o 16:53

Gólman by najradšej podpísal v zámorí jednocestný kontrakt.

BRATISLAVA. Hokejový brankár Jaroslav Janus sa zatiaľ pripravuje so slovenskou reprezentáciou, ale nie je vylúčené, že sa z prípravných zápasov vo Švédsku už nevráti domov na Slovensko, ale zamieri do zámoria.

O služby gólmana Slovana Bratislava má záujem klub NHL Tampa Bay Lightning. "Nechávam všetko na svojho agenta. Je to iba na vedení Tampy a následnej dohode so Slovanom. Ani poriadne neviem, ako to momentálne vyzerá. Stále iba čakám, sústredím sa na tréningy a prácu v reprezentácii. Je však možná aj situácia, že zo Švédska zamierim do zámoria," povedal po príchode na pondelkový reprezentačný zraz Jaroslav Janus.

Na základe draftu nováčikov z júna 2009 patrí Janus tímu "bleskov". Rodák z Prešova momentálne bojuje o miesto v zostave slovenskej reprezentácie pre májové majstrovstvá sveta.

Gólman už o svojej situácii hovoril aj s reprezentačným trénerom Vladimírom Vůjtkom. "Rešpektuje moju ambíciu a chápe ma. Aj on však bude potrebovať nejaký záver, aby vedel, či ma môže nominovať na ďalšie zrazy," priznal Janus.

Dvadsaťtriročný gólman by najradšej podpísal v zámorí jednocestný kontrakt. Na farmách sa už nechce pretĺkať.

"Budem rád, ak ma budú chcieť a dajú mi zmluvu. Pre túto sezónu je jedno, či bude jednocestná, dvojcestná alebo nejaká špeciálna šesťcestná. Ak by som tam však mal byť v budúcnosti, tak potom už len s jednocestnou. Ide mi predovšetkým o ďalšie roky," doplnil Janus.

Slovenský brankár má prehľad o súčasnej brankárskej situácii v Tampe a pozná každého z gólmanov v tíme Lightning.

Súvisiace články