30.07.2021 02:00
Deň 7
Grigar (striebro)
Koniec

Medailový brífing? V škole som nepočúval a tak som dopadol aj dnes, vraví Grigar

Trio medailistov vo vodnom slalome disciplíne K1 na OH v Tokiu.
Trio medailistov vo vodnom slalome disciplíne K1 na OH v Tokiu. (Autor: TASR)
TASR|30. júl 2021 o 13:48

Začne mu to dochádzať, keď si večer lahne do postele.

TOKIO. Jakub Grigar vystúpil ako prvý slovenský kajakár na medailový stupienok na olympijských hrách, ale na ceremoniáli v Tokiu si to ani veľmi neuvedomoval.

Tomu totiž predchádzal takmer päťminútový brífing, na ktorom medailistov dirigovali, koľko a aké nariadenie musia dodržať.

Strieborný medailista však príliš nevnímal a nechal sa unášať slávnostnou situáciou.

"Mali sme tam nejaký asi štyri až päťminútový brífing, kde nám hovorili, kde a ako sa máme postaviť, kedy a kde kráčať a ako sa vlastne fotiť. Pravdupovediac, ani v škole som nikdy nepočúval najlepšie a tak som dopadol aj dnes. A nejako som len sledoval situáciu," povedal s úsmevom.

Dvadsaťštyriročný vodný slalomár dosiahol v kanáli Kasai obrovský úspech, no jeho význam si poriadne ani nestihol uvedomiť.

Po zisku striebra totiž nasledovalo množstvo povinností, či už organizačných, mediálnych i spojených s dodržiavaní protipandemických opatrení.

"Pravdupovediac s tým cirkusom okolo a množstvom vecí, ktoré si musí človek pamätať, to bolo veľmi zaujímavé, takže som si koniec koncov ani poriadne neuvedomoval, že som na nejakom stupienku na olympijských hrách. Celý ten deň nebol jednoduchý, veľké napätie. Myslím si, že keď si večer ľahnem do postele, začne mi to dochádzať a budem veľmi spokojný," odpovedal na otázku TASR.

Grigar vyštartoval vo finále ako štvrtý od konca, predviedol dovtedy najlepšiu jazdu a s časom 94,85 s sa zaradil na priebežné prvé miesto. Za ním však išli ešte traja pretekári a tak musel tŕpnuť, či jeho výkon postačí na cenný kov.

"Najprv som si ani neuvedomoval, že to bude medaila. Nevedel som poriadne, koľkí ešte idú za mnou. Keď som sa dozvedel, že je to medaila, bol som veľmi šťastný a už som len sledoval, či budem ešte stúpať," dodal.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Vodný slalom»Jakub Grigar»Medailový brífing? V škole som nepočúval a tak som dopadol aj dnes, vraví Grigar