Svetový pohár v biatlone 2017/2018 - Annecy:

1.Johannes Thingnes BöNórsko22:16,9 min0 tr. okr.
29.Martin OtčenášSR+ 1:43,8 min1 tr. okr.
50.Matej KazárSR+ 2:14,8 min2 tr. okr.
64.Šimon BartkoSR+ 2:30,5 min2 tr. okr.
68.Michal ŠimaSR+ 2:39,7 min2 tr. okr.

ANNECY-LE GRAND BORNAND. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zvíťazil v piatok vo francúzskom stredisku Annecy-Le Grand Bornand v šprinte na desať kilometrov na úvod programu mužov v rámci 3. kola Svetového pohára.

Druhý s odstupom 21,1 sekundy skončil domáci držiteľ ostatných šiestich veľkých glóbusov Martin Fourcade.

Prekvapujúco tretí bol takmer úplne neznámy Antonin Guigonnat s odstupom 34,7 sekundy. Francúz predtým nikdy nebol v pretekoch Svetového pohára v najlepšej dvadsiatke.

Všetci traja predviedli bezchybnú streľbu.

Z kvarteta Slovákov najlepšie dopadol Martin Otčenáš na 29. mieste s mankom 1:43,8 minúty pri jednej chybe na strelnici. V stíhacích pretekoch bude účinkovať aj 50. Matej Kazár.

Do tzv. stíhačky sa nekvalifikovali absolútny debutant vo Svetovom pohári Šimon Bartko na 64. pozícii a 68. Michal Šima. Bartko sa stal 50. Slovákom v histórii vo vrcholnom seriáli.

J. T. Bö sa raduje zo svojho 17. triumfu v individuálnych súpereniach zarátaných do Svetového pohára, štvrtého v tejto sezóne.

V sobotu o 11:45h sa začnú stíhacie preteky žien na 10 kilometrov, do ktorých z prvej pozície po štvrtkovom šprinte na 7,5 kilometra vyštartuje s náskokom 33,9 sekundy Slovenka Anastasia Kuzminová. Predstaví sa aj Paulína Fialková, 23. v rýchlostných pretekoch.

Stíhačka mužov na 12,5 kilometra sa bude odohrávať od 14:45.