Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Iuventa v ženskej Lige majstrov končí

SITA|Publikované 21. okt 2006 o 14:34

VOLGOGRAD 21. októbra (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce si skupinovú fázu Ligy majstrov ako prvé družstvo zo Slovenska nezahrajú. Zverenky trénera Dušana Daniša síce v sobotňajšom odvetnom stretnutí ...

VOLGOGRAD 21. októbra (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce si skupinovú fázu Ligy majstrov ako prvé družstvo zo Slovenska nezahrajú. Zverenky trénera Dušana Daniša síce v sobotňajšom odvetnom stretnutí 2. predkola prestížnej súťaže prekvapujúco vyhrali na pôde Dinama Volgograd 24:23 (12:12), no historický úspech im tesne unikol. Michalovčanky totiž pred týždňom na domácej palubovke podľahli 31:33, a tak sa z postupu medzi elitu mohol tešiť ruský zástupca. Slovenský šampión však napriek vyradeniu a nesplneniu jedného z predsezónnych cieľov v európskych pohároch 2006/2007 ešte nekončí, bude pokračovať v 3. kole Pohára EHF. Najbližšieho súpera určí Iuvente utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Liga majstrov - ženy - 2. predkolo - odveta:

HK Dinamo Volgograd (Rus.) - Iuventa Michalovce (SR) 23:24 (12:12) - prvý zápas 33:31, do hlavnej súťaže postúpil Volgograd

Najviac gólov za Dinamo: Kočetovová 6, Makarovová 4

Zostava a góly Iuventy: Krajcárová, Vaverková - A. Tóthová 7/5, Hodošková, Gregorčíková, Cinová, Hricíková 4, Kalaninová 5, Beňušková 7, A. Dittelová, M. Školková 1, Szöllösiová

Pok. hody: 1/1 - 6/5, vylúčené: 4 - 5, ČK: Avbechovová (Dinamo) za faul, rozhodovali: Sokol a Posavec (obaja Chorv.), 600 divákov

Michalovce držali vo vyrovnanom zápase s favorizovaným súperom od začiatku krok. Po I. polčase svietil na ukazovateli skóre remízový stav 12:12, no potom si Iuventa začala postupne budovať náskok. V 46. min vyhrávala už 20:16. Domáce však kritickú situáciu zvládli a vyrovnali na 21:21. Ani to však zverenky trénera Daniša nezrazilo do kolien a o v 59. min opäť viedli 24:22. V tejto chvíli ich od postupu delil jediný gól. Volgogradčanky však vzápätí svoj útok neuponáhľali a presným zásahom osem sekúnd pred koncom definitívne zmarili michalovské nádeje a poistili svoj postup. Slovenský majster však víťazstvom nad Dinamom dosiahol cenný výsledok.

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "Odohrali sme kvalitný zápas. Dve tretiny stretnutia sme viedli, v II. polčase sme vyhrávali dokonca už aj o štyri góly. Škoda, že za tohto stavu sme začali hrať príliš opatrne. Myslím si, že nám dnes chýbali góly z postu krajných spojok."