Iuventa Michalovce vyhrala nad tureckým Üsküdarom 38:28

SITA|2. sep 2011 o 19:38

Hádzanárky Iuventy Michalovce poľahky zvládli úvodnú prekážku na turnaji B-skupiny I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien 2011/2012.

MICHALOVCE. Michalovčanky si v piatok poradili vo svojej domovskej Chemkostav aréne s tureckým tímom Üsküdar B.S.K. 38:28 (22:12) a do tabuľky si pripísali prvé dva body.

Zverenky trénerskej dvojice József Vura – Tomáš Hlavatý si v sobotu o 18.00 h zmerajú sily so srbským družstvom RK Zaječar, ktorý v piatkovom zápase jednoznačne zdolal českého šampióna HC Britterm Veselí nad Moravou 31:17 (14:9).

Postup do II. kvalifikačnej fázy prestížnej súťaže si zabezpečia prví dvaja z turnaja v centre Zemplína.

Výsledky - Liga majstrov žien 2011/2012 - I. fáza kvalifikácie - B-skupina (Michalovce) - piatok:

Iuventa Michalovce (SR) - Üsküdar B.S.K. (Tur.) 38:28 (22:12)

Skóre duelu otvorili Turkyne, ale z vedenia sa dlho netešili. Domáce rýchlo otočili vývoj skóre vo svoj prospech a po úvodnej desaťminútovke vyhrávali už 9:5. Michalovčanky potom pokračovali v ofenzívnom trende a do polčasovej prestávky nastrieľali až 22 gólov, pričom do streleckej listiny sa zapísalo až deväť hráčok. V bránke sa darilo Kudročovej, a tak súperky sa tešili len z 12 presných zásahov. Po zmene strán hráčky Üsküdar dvoma gólmi znížili na 14:22, ale k obratu vývoja duelu neprišlo. Iuventa kontrolovala priebeh, udržiavala si dostatočný náskok a napokon zvíťazila desaťgólovým rozdielom 38:28.

RK Zaječar (Srb.) - HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR) 31:17 (14:9)

Tabuľka:

1.Zaječar 1 1 0 0 31:17 2

2. Michalovce 1 1 0 0 38:28 2

3. Üsküdar 1 0 0 1 28:38 0

4. Veselí 1 0 0 1 17:31 0

Ďalší program turnaja B-skupiny (Chemkostav aréna v Michalovciach):

sobota 3. 9.: 15.30 h HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR) – Üsküdar B.S.K. (Tur.), 18.00 h Iuventa Michalovce (SR) - RK Zaječar (Srb.)

nedeľa 4. 9.: 15.30 h Üsküdar B.S.K. (Tur.) - RK Zaječar (Srb.), 18.00 h Iuventa Michalovce - HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Iuventa Michalovce vyhrala nad tureckým Üsküdarom 38:28