Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Iuventa chce sériu o majstra ukončiť v Šali

Sportnet|9. máj 2006 o 00:00

MICHALOVCE - Hádzanárky Iuventy Michalovce vedú vo finálovej sérii o majstra Slovenska nad Duslom Šaľa 2:0 na zápasy a na celkové víťazstvo majú až tri mečbaly.

Ústrednou postavou Michaloviec vo finále proti Šali bola spojka Petra Beňušková (č. 10), ktorá počas víkendu nastrieľala do siete Dusla 14 gólov FOTO PRE SME - JUDITA ČERMÁKOVÁ

MICHALOVCE - Hádzanárky Iuventy Michalovce vedú vo finálovej sérii o majstra Slovenska nad Duslom Šaľa 2:0 na zápasy a na celkové víťazstvo majú až tri mečbaly.

Rozhodli o tom dva úvodné zápasy finálovej série na Zemplíne, v ktorých Michalovce najprv v sobotu Šaľu zdolali presvedčivo 28:21 a potom aj v nedeľu 24:21.

Kým prvý zápas bol napriek iba sedemgólovému rozdielu v konečnom skóre jasnou záležitosťou Iuventy, v druhom mala k víťazstvu o čosi bližšie Šaľa. V nedeľu viedla na začiatku druhého polčasu už rozdielom piatich gólov 18:13, no keďže v ďalších osemnástich minútach (!) neskórovala a Iuventa zaznamenala osem gólov, Michalovce sa dostali do vedenia 21:18.

Práve tento moment rozhodol aj o druhej výhre zvereniek trénera domácich Dušana Daniša. "V prvom zápase sme doplatili na úvod, ktorý vyšiel Michalovciam fantasticky. Po pätnástich minútach sme prehrávali už 0:8, čo sa v ďalšom priebehu veľmi ťažko zrovnávalo. V druhom polčase som dala príležitosť hráčkam z lavičky a tie sa prekvapujúco dokázali presadiť. Vďaka nim sme prehrali iba o sedem gólov," hodnotila úvodný súboj finálovej série trénerka Šale Darina Braunová.

"V nedeľu sme začali o poznanie lepšie, výborne sme hrali v obrane, ešte lepšie v útoku. Cez prestávku som hráčkam zdôrazňovala, aby si dávali pozor na úvod druhého polčasu, lenže my sme prvých 18 minút prehrali 1:8... Aj v závere sme mali blízko k víťazstvu, ale ak nepremeníme v posledných štyroch minútach päť vyložených šancí, nemôžeme sa čudovať, že sme opäť prehrali," smutne konštatovala trénerka Dusla. Na záver zdôraznila, že na domácej palubovke urobia všetko preto, aby sa do centra Zemplína vrátili ešte na piaty rozhodujúci zápas.

V oboch zápasoch Michalovce zvíťazili predovšetkým vďaka silným fázam, v ktorých nedovolili Duslu dokopy nič. V úvodnom súboji to bola prvá polovica, v druhom stretnutí celý druhý polčas, v ktorom Šaľa strelila iba štyri góly!

"Prvotný cieľ sme splnili, doma oba zápasy vyhrať a do Šale cestovať s vedením 2:0 v sérii. Na ihrisku Dusla chceme finále uzavrieť," neskrýval odvážne ambície kouč Iuventy Dušan Daniš.

Viac si vážil druhé víťazstvo, ktoré sa vôbec nerodilo ľahko. "Nedokázali sme nadviazať na výkon zo soboty, hrali sme pomalšie a nepresne. Aj za stavu 13:18 na začiatku druhého polčasu som dievčatám veril. Napokon sme Šali dovolili streliť z hry iba dva góly, čo sa Duslu hádam ešte nestalo. Sme spokojní a šťastní, no hovorí sa, že rozhodujúci krok býva najťažší," dodal Daniš.

Fakty play off

Finále - 1. zápas: Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 28:21 (16:8), Beňušková 9/2, Jenčíková 4 - Gáborová 6, Vlčková 4/1, 1000 divákov.

2. zápas: Michalovce - Šaľa 24:21 (13:17), Tóthová 11/6, Beňušková 5 - Gáborová 6/3, Halásová 4, 1100 - na zápasy 2:0.

O 3. miesto - 1. zápas: ŠKP Banská Bystrica - ŠKP Štart Bratislava 25:24 (13:10), Bencöová a Polláková po 6 - Kusendová 8, Vachová 4, 500.

2. zápas: B. Bystrica - Bratislava 32:21 (19:9), Kollárová 9 a Szabová po 9 - Kusendová 10, Vachová 6, 500 - na zápasy 2:0.

Tretie zápasy sa hrajú v sobotu 13. mája.

Súvisiace články