Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš
Cristiano Ronaldo dostal po zhliadnutí videa žltú kartu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 26. jún 2018 o 00:49

Ak by existovala vo futbale spravodlivosť, Irán by zvíťazil, tvrdil tréner Iránu.

BRATISLAVA. Hráči sa po každej spornej situácii naňho vyrútili, neraz ho obkľúčili. A prskali naňho sliny. Hlavne Iránci na paraguajského rozhodcu Enriqueho Cáceresa robili obrovský nátlak.

Posledné zápasy v B-skupine na svetovom šampionáte v Rusku sprevádzali obrovské emócie. Portugalsko napokon remizovalo s Iránom 1:1.

Rozhodca Cáceres niekoľkokrát využil pomoc videorozhodcu. Prvýkrát, keď v 50. minúte spadol v šestnástke Cristiano Ronaldo.

Paraguajský arbiter si záber pozrel zo štyroch pohľadov a nakoniec nariadil penaltu. Zahral ju sám faulovaný portugalský kapitán.

Kopol ju však rovnako mizerne ako predtým jeho rival z Argentíny Lionel Messi. Iránsky brankár Baíranvánd jeho pokus chytil.

Bola to už devätnásta penalta na šampionáte v Rusku, čím bol prekonaný historický rekord. Na MS 1990, 1998 a 2002 nariadili rozhodcovia po osemnásť pokutových kopov. Ronaldo bol piatym strelcom, ktorý v Rusku zlyhal.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články