Interistky v bratislavskom derby prehrali v interlige

SITA|6. mar 2010 o 20:29

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola hádzanárskej interligy žien.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola hádzanárskej interligy žien (WHIL):

Inter Bratislava - ŠKP Bratislava 17:39 (10:18)

Najviac gólov: T. Pončáková 7/2, Sveráková 4, Kalmanová 4/1 - Kochanová 8, Šimáková 7/2, Porubská a Z. Janšáková po 6

Pok. hody: 4/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 4, ČK: Kertészová (ŠKP) za tri vylúčenia, rozhodovali: Kohout a Novák, 400 divákov

Inter začal proti úradujúcemu majstrovi koncentrovane. V prvom polčase stačil odolávať náporu favorita do 25 minúty, ale potom po niekoľkých nevyužitých šanciach prehral úvodné dejstvo až o 8 gólov (10:18). V druhom polčas vydržali domáce kondične len pätnásť minút do stavu 15:27. Hráčky ŠKP potom 11-gólovou šnúrou najmä z rýchlych protiútokov svoj náskok ešte zvýraznili.

Štart Trenčín - Veselí nad Moravou 21:30 (14:14)

Najviac gólov: Birkušová 7/2, Drotárová 4, Šáteková 3 - Fleková 7/2, Súkenníková 6, Štěrbová 4

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 5 - 3, ČK: Drotárová (Trenčín) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 400 divákov

V prvom polčase predviedli oba tímy vynikajúcu hádzanu. Domáce hráčky držali krok so skúsenejšími hostkami v obrane a aj v útoku. Hádzanárky Veselí si v závere vytvorili trojgólový náskok, ten však hráčky Štartu dokázali do polčasu vyrovnať (14:14). V druhom dejstve sa však prejavila kvalita českého družstva a to postupne zvyšovalo svoj náskok. Trenčianky v závere nepremenili šance, čo rozhodlo o tom, že súperky zvíťazili až o 9 gólov (30:21).

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 26:23 (14:10)

Najviac gólov: A. Tóthová 9/2, Popluhárová 9/4 - Hrbková 6/2, Tomečková 4

Pok. hody: 8/6 - 2/2, vylúčené: 5 - 6, ČK: Czaníková (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Barborík, Rondoš (obaja SR), 300 divákov

Začiatok stretnutia vyšiel Olomoucu, v 10. min domáce vyrovnali a postupne získavali rozhodujúci náskok. Od 52. min moravský tím šnúrou piatich gólov zdramatizoval duel.

HC Zlín - Casta Sokol Písek 33:39 (16:19)

Najviac gólov: Salčáková 7/1, Talašová 6, Brzôsková 5 - Borovská 10/5, Martenková 6, Šichmanová, Stellnerová a Dvořáková po 4

Pok. hody: 5/3 - 7/5, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Cipof a Pastierik, 370 divákov

Hosťujúce hráčky vyhrali zaslúžene, počas strentutia urobili menej technických chýb. Hádzanárky Píska boli po celý zápas aktívnejšie.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Interistky v bratislavskom derby prehrali v interlige