Capitals potvrdili dobrú formu, takéto víťazstvo ešte nedosiahli

Hokejisti Bratislava Capitals.
Hokejisti Bratislava Capitals. (Autor: SITA)
TASR|22. jan 2021 o 20:20

Rozhodujúci gól strelil Miloš Bubela.

BRATISLAVA.  Hokejisti tímu Bratislava Capitals zvíťazili v piatkovom domácom zápase nadnárodnej Ice Hockey League nad Salzburgom 1:0. Vyhrali už tretí z predošlých štyroch zápasov a v tabuľke poskočili na ôsmu priečku.

Domáci začali aktívnejšie a pripísali si aj prvé strelecké pokusy. V piatej minúte ich aktivitu zastavil faulom Viveiros a Bubela v presilovke otvoril skóre. Šance mali potom aj hostia, ale domáci si tesný náskok v prvej tretine udržali.

Hneď na začiatku druhého dejstva spálil veľkú šancu Raffl, keď Bratislavčanov podržal brankár Coreau. Salzburg mal v prostrednej časti k dispozícii dve početné výhody, ale ani tie nedokázal využiť.

V tretej tretine si domáci tesný náskok udržali. Po dobrej príležitosti ho nezveľadil Hults, na druhej strane Coreau zachránil pri šanci Hughesa. Bratislava Capitals tak vôbec prvýkrát v nadnárodnej súťaži neinkasovali.

Ice Hockey League - 22. kolo:

Bratislava Capitals - Salzburg 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 6. Bubela (Hults, Buc). Rozhodovali: Baluška, Hronský - Durmis, D. Konc, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Bratislava Capitals: Coreau - Chovan, Culkin, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech - Mrázik, Hults, Bubela - Fortier, Higgs, Hudec - Miklík, Buc, Faith - Köver, Bezák, Šalka

Salzburg: Lamoureux - Chorney, Heinrich, Zündel, Joslin, Pallestrang, Viveiros, Jakubitzka, Schreier - Hughes, Baltram, Raffl - Skille, Schofield, Ortega - M. Huber, McIntyre, Huber - Hochkofler, Pilloni, Harnisch

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Capitals potvrdili dobrú formu, takéto víťazstvo ešte nedosiahli