Hokejisti Bratislava Capitals - ilustračná fotografia.
Hokejisti Bratislava Capitals - ilustračná fotografia. (Autor: Facebook Bratislava Capitals)
TASR|12. jan 2021 o 22:28

Rozhodol kanadský útočník Higgs.

BRATISLAVA. Hokejisti tímu Bratislava Capitals zvíťazili v utorňajšej dohrávke 10. kola Ice Hockey League (IHL) nad Black Wings Linz 3:2.

Zverenci trénera Petra Draisaitla figurujú v tabuľke nadnárodnej súťaže na deviatej priečke so ziskom 35 bodov.

Bratislavčania mohli od 8. minúty prehrávať po chybe v obrannom pásme, šancu Leblera však zneškodnil pozorný brankár Coreau.

V druhej tretine Capitals zvýšili aktivitu. Nevyužili síce presilovku 5:3, no v 31. minúte sa po prihrávke Čajkoviča ujali vedenia gólom Romančíka.

Pri ďalších šanciach domácich sa vyznamenal brankár Linzu Kickert.

V 52. minúte ho však prekonal Buc, ktorý zo vzduchu dopravil puk do bránky. Linz síce znížil Kozekom, no kanadský útočník Higgs o necelé dve minúty neskôr prinavrátil domácim dvojgólový náskok.

Rakúšania vďaka Leblerovi už iba skorigovali prehru.

Zaujímavosťou je, že Bratislava Capitals zdolala Linz vo všetkých štyroch doterajších zápasoch, dokonca nestratila ani bod.

Ice Hockey League - dohrávka 10. kola:

Bratislava Capitals - Linz 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 31. Romančík (Čajkovič, Ahl). 52. Buc (Bohunický, Lapšanský), 57. Higgs (Hudec) - 55. Kozek (Tikkinen, Pelletier). 58. Lebler (Pelletier, Bretschneider)

Rozhodovali: Smetana, Trilar - Bärnthaler, Hribar, vylúčení: 1:5 na 2 min. presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Capitals: Coreau - Culkin, Bohunický, Finn, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár - Bubela, Hults, Ahl - Čajkovič, Higgs, Köver - Fortier, Buc, Lapšanský - Hudec, Bezák, Šalka

Linz: Kickert - Bartulis, Kragl, Beaudoin, Tikkinen, Kail, Matzka - Lahoda, Pelletier, Lebler - Zusevics, Hytonen, Kozek - Freunschlag, Brucker, Bretschneider - Rohm, Pusnik, Mitsch

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Úspešná séria pokračuje. Capitals zdolali Linz aj štvrtýkrát