Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Ibrahimovič zmenil názor, šampionát v Brazílii si pozrie

Zlatan Ibrahimovič má program na leto už vymyslený. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. dec 2013 o 12:17

Majstrovstvá sveta sú v dvanástich brazílskych mestách od 12. júna do 13. júla 2014. Zlatan Ibrahimovič si ich nezahrá.

PARÍŽ. Švédsky futbalový horenos Zlatan Ibrahimovič prezradil, že budúcoročné majstrovstvá sveta v Brazílii uňho nebudú na dennom poriadku.

"Samozrejme, že niektoré zápasy si pozriem, ale aby som si šiel nohy dolámať, tak to nie," utrúsil 32-ročný útočník parížskeho St. Germain.

Vypadli s Portugalskom

Švédi stroskotali v baráži o postup na MS na Portugalčanoch, keď ťahali za kratší koniec v oboch zápasoch - vonku prehrali 0:1, v domácej odvete 2:3. "Bude namáhavé sledovať šampionát iba v televízii," priznal Ibrahimovič.

Švédsky útočník bol po barážovom zápase veľmi sklamaný. Vyhlásil, že MS bez jeho účasti sa neoplatí sledovať.

"Jedna vec je istá, na MS bez mojej účasti niet čo pozerať. Gratulujem Portugalsku, ale oba tímy si zaslúžili postúpiť," povedal po zápase Ibrahimovič.

"V podstate mal tri šance z troch protiútokov a dal z toho tri góly. V tomto smere je jednoznačne najlepší na svete," povedal o Ronaldovi Ibrahimovič.

Mohli byť posledné

"Samozrejme, že som sklamaný. Chcel som hrať na svetovom šampionáte. Odviedli sme svoje maximum. Žiaľ, hrali sme proti lepšiemu mužstvu, ako máme my, o tom niet pochýb," smutne dodal.

Švédska hviezda si uvedomuje, že o štyri roky už bude mať 36 rokov. "Šlo pravdepodobne o moju poslednú šancu hrať na MS," dodal.

Súvisiace články