Bayern bez problémov zdolal Stuttgart, vrátil sa na druhé miesto tabuľky

Futbalisti Bayernu Mníchov.
Futbalisti Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. jan 2019 o 17:45

Na vedúcu Borussiu Dortmund stráca šesť bodov.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2018/2019 nad Stuttgartom 4:1.

Po prvom polčase bolo skóre nerozhodné, pretože na vedúci gól Thiaga Alcantaru odpovedal grécky útočník Anastasios Donis. Po zmene strán pokračovali Bavori v útočnej aktivite a troma presnými zásahmi zlomili odpor súpera.

O rozhodujúci gól sa paradoxne postaral hosťujúci Christian Gentner, ktorý v 55. minúte nešťastne tečoval strelu Serga Gnabryho. V 71. minúte strelil svoj piaty gól v sezóne Leon Goretzka a následne uzavrel skóre Robert Lewandowski.

Bayern sa dostal späť na druhú priečku tabuľky so šesťbodovým mankom na vedúci Dortmund.

V ďalšom dueli sa zrodil triumf Lipska 4:0 na pôde Düsseldorfu.

I. bundesliga - 19. kolo: Súhrn výsledkov (nedeľa)

Bayern Mníchov - VfB Stuttgart 4:1 (1:1)
Góly: 5. T. Alcantara, 55. Gentner (vlastný), 71. Goretzka, 84. Lewandowski - 26. Donis

Fortuna Düsseldorf - RB Lipsko 0:4 (0:3)
Góly: 2. a 16. Poulsen, 9. Konate, 68. Laimer

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern bez problémov zdolal Stuttgart, vrátil sa na druhé miesto tabuľky