Humenné začalo semifinálovú sériu víťazstvom 3:0

SITA|26. mar 2011 o 21:21

V semifinále volejbalovej extraligy mužov sa z víťazstva tešili tímy Humenného a VKP Bratislava.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

Semifinále play-off - prvé stretnutia (hrá sa na tri víťazstvá):

VK Chemes Humenné - VO TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 17, 23) - stav série 1:0

71 min, rozhodovali: Tiňo a Servický, 550 divákov

Domáci volejbalisti nastúpili koncentrovane, čo potvrdili v prvých dvoch setoch. Do tretieho dejstva nastúpili Humenčania v tom, že súper sa zdolá sám. To sa im aj vypomstilo, keď prehrávali 15:18. Odvtedy však domáci hráči zabrali, otočili nepriaznivý stav a napokon zaslúžene zvíťazili.

VKP Bratislava - VK Slávia Svidník 3:1 (-16, 23, 25, 14) - stav série 1:0

91 min, rozhodovali: Dovičovič a Schimpl, 865 divákov

Svidníčania prišli do Bratislavy aj s početnou diváckou podporou a prvý set bol jednoznačne v ich réžii. V druhom dejstve domáci "policajti" pridali a vyrovnali stav stretnutia. Kľúčovým okamihom stretnutia bola koncovka tretieho setu, v ktorej hostia viedli o tri body, ale nedotiahli ho do úspešného konca. Následne predovšetkým psychicky odišli z palubovky a VKP sa už poľahky tešil z víťazstva.

Skupina o 5. - 8. miesto - prvé stretnutia (hrá sa na odvetu):

ATC COP Trenčín - VKM Stará Ľubovňa 1:3 (25, -22, -20, -21)

98 min, rozhodovali: Malík a Hodoň, 100 divákov

Trenčania zvládli koncovku prvého dejstva. V ďalšom priebehu duelu však urobili domáci volejbalisti veľké množstvo chýb, hostia zo Starej Ľubovne to využili, hrali veľmi dobre najmä v útoku a napokon zvíťazili 3:1 na sety.

VK STU Bratislava - VK Ekonóm SPU Nitra 2:3 (17, -21, -25, 18, -10)

122 min, rozhodovali: Sloboda a Smolko, 50 divákov

Po jednoznačnom úvodnom dejstve domáci volejbalisti STU Bratislava poľavili. Bojovní hostia z Nitry to využili a napokon zvíťazili 3:2 na sety.

Domov»Halové športy»Volejbal»Humenné začalo semifinálovú sériu víťazstvom 3:0