Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Brankár slovenského pôvodu je v karanténe, chystá sa na štart Bundesligy

Fínsky brankár Bayeru Leverkusen slovenského pôvodu Lukáš Hrádecký. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. máj 2020 o 21:36

Týždeň je ešte prijateľný, vraví.

LEVERKUSEN. Fínsky futbalista slovenského pôvodu Lukáš Hrádecký je od pondelňajšieho večera v hotelovej karanténe Bayeru Leverkusen.

So spoluhráčmi sa pripravuje na reštart najvyššej nemeckej súťaže, jeho mužstvo nastúpi 18. mája v 26. kole na pôde Werderu Brémy.

Hrádecký sa teší na stretnutia

"Jeden deň už máme za sebou, takže nálada je lepšia. Sú povolania, v ktorých to majú ľudia náročnejšie. Týždeň zvládnem, hoci môžem hovoriť len za seba.

Ja žijem sám, no pre hráčov, ktorí majú tehotné ženy, je to ťažšie," povedal 30-ročný brankár v utorok pre portál kicker.de.

O obnovení zápasového diania i tímových karanténach rozhodla Nemecká futbalová liga (DFL) ako riadiaca organizácia dvoch najvyšších súťaží.

Mužstvá museli ísť po absolvovaní testov na koronavírus do izolácie sedem dní pred duelom. Hrádecký sa teší na stretnutia, no zároveň by uvítal širšiu diskusiu:

"Týždeň je ešte prijateľný, ale do konca celej sezóny by to bol boj. Neviem, či by do toho išli všetci. Rozhodnutia sa musia prijímať, to je v poriadku, ale mali by sa prijímať spoločne. Bolo by fajn, keby sa popýtali."

V Brémach sa ťažko víťazí

Bundesliga bude pokračovať za zatvorenými dverami, čo môže byť podľa Hrádeckého pre niektoré tímy výhodou, pre iné zas naopak:

"Pre Werder by bolo priaznivejšie, keby sa hralo pred fanúšikmi. V typickej atmosfére sa v Brémach ťažko víťazí. Takisto vo Freiburgu, kde ešte tiež budeme hrať. Na niektorých súperových štadiónoch radšej nastúpite bez divákov," dodal Hrádecký.

Leverkusen figuruje v tabuľke na piatom mieste so ziskom 47 bodov. Bratislavský rodák odchytal všetkých doterajších 25 zápasov, inkasoval 30 gólov a osemkrát si udržal čisté konto.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články