Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hráči na protest odišli z ihriska. Litex Loveč prehral kontumačne

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 17. dec 2015 o 14:18

Patrí medzi najúspešnejšie bulharské kluby. Bulharský futbalový zväz vylúčil Litex Loveč z najvyššej súťaže po tom, ako hráči na protest proti verdiktom rozhodcu predčasne opustili hraciu plochu.

SOFIA. Bulharský futbalový zväz (BFS) skontumoval výsledok sobotňajšieho zápasu Levski Sofia - Litex Loveč 3:0 v prospech domáceho tímu. Dôvodom bol odchod hráčov Litexu z ihriska, ktorí takýmto spôsobom reagovali na kontroverzné verdikty rozhodcu.

Vedenie BFS za to Loveč vylúčilo zo súťaže.

Litex viedol 1:0. Mal však o jedného muža na trávniku menej, keď arbiter Georgij Jordanov na konci prvého polčasu dal červenú kartu jeho hráčovi a navyše nariadil penaltu v prospech Levski.

Protesty hostí boli márne. Športový manažér Litexu Stojčo Stojlov preto stiahol hráčov z ihriska a nariadil im, aby odišli do šatne.

"Vo verdiktoch rozhodcu boli obrovské rozdiely. V živote som nič podobné nezažil. Je to fraška, pľuvanec do tváre priaznivcov Litexu a všetkých futbalových fanúšikov. Bol to vrchol absurdnej situácie v bulharskom futbale," povedal Stojlov pre bulharské médiá.

Okrem vyradenia z ligy dostal Litex aj pokutu 20-tisíc leva (v prepočte približne 10.240 eur).

zilina-lovec-futbal60118472_r9393_res.jpg

V roku 2010 čelili futbalisti Litexu Loveč v Lige majstrov aj MŠK Žilina. Na snímke strieľa jeden z gólov slovenského tímu Tomáš Oravec. FOTO - TASR.

"Vylúčenie zo súťaže je v tomto prípade jediným možným verdiktom vzhľadom na pravidlá Bulharskej futbalovej únie," uviedol podľa agentúry Reuters predseda ligovej disciplinárnej komisie Jurij Kučev. Voči rozhodnutiu sa môže klub do siedmich dní odvolať.

Litex je jedným z najúspešnejších bulharských klubov za posledné dve dekády. Od roku 1998 vyhral štyri majstrovské tituly a štyri domáce poháre.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.