Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Reštart českej ligy je vo veľkom ohrození, pozitívny test mal aj hráč Slavie

Lionel Messi v zápase Slavia Praha - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. máj 2020 o 11:51

Prvý zápas sa má hrať už v sobotu.

PRAHA. Najvyššia česká futbalová súťaž hlási ďalší prípad ochorenia COVID-19. Po hráčovi FK Mladá Boleslav mal pozitívny test na nový koronavírus aj jeden z futbalistov Slavie Praha.

Klub jeho meno nezverejnil.

Pozitívny test potvrdil na twitteri predseda klubu Jaroslav Tvrdík. Líder súťaže v reakcii zrušil utorkový prípravný zápas proti Jihlave a čaká na ďalšie pokyny krajskej hygienickej stanice.

"V pondelok prebehli plošné testy na koronavírus u hráčov Slavie, realizačného tímu a ďalších ľudí, ktorí zabezpečujú činnosť A-tímu. Jeden z hráčov mal pozitívny test," uviedla Slavia na svojom webe.

Iba dvaja nakazení hráči

Podľa portálu idnes.cz prerušili do štvrtka tréningový proces a išli do preventívnej karantény. Pokiaľ budú ďalšie testy negatívne, trénovať budú znova od piatka. Potvrdila to aj Hygienická stanica hlavného mesta Prahy.

Už v pondelok plošné testy pred reštartom Fortuna ligy odhalili nákazu u jedného z hráčov FK Mladá Boleslav. Futbalista je v izolácii, do karantény poslala Krajská hygienická stanica Stredočeského kraja zatiaľ iba jeho.

Ďalší hráči a členovia realizačného tímu FK Mladá Boleslav absolvujú v najbližších dňoch nové testy a podľa ich výsledku sa rozhodne o osude súťaže.

Z 1442 vzoriek naprieč celou súťažou boli pozitívne iba tieto dve.

"Testy prebiehali vo všetkých kluboch od piatka do pondelka a spracovali takmer 1500 vzoriek. Ligová futbalová asociácia (LFA) počas utorňajšieho popoludnia dostala správu, že z celkového počtu sa nákaza koronavírusom potvrdila iba u dvoch osôb, u oboch išlo o bezpríznakové prípady," povedal ligový hovorca Štěpán Hanuš.

Slavia jasne vedie

Futbalová liga v Česku by mala po ústupe pandémie koronavírusu pokračovať v sobotu dohrávaným súbojom FK Teplice - Slovan Liberec.

Mladá Boleslav by po reštarte mala prvýkrát nastúpiť na súťažný zápas v utorok 26. mája práve proti lídrovi tabuľky.

Po 24 kolách má Slavia na čele osembodový náskok pred Viktoriou Plzeň.

"Klub do štvrtka v karanténe a kompletná dezinfekcia. Na piaty deň od kontaktu (piatok) prvý kontrolný test. Ďalšie dva testy na 8. a 14. deň. Tím bude prvýkrát trénovať v piatok popoludní podľa výsledkov testu. V utorok chceme normálne hrať, pokiaľ aj druhý pondelňajší test vyjde negatívne," uviedol Tvrdík na twitteri.

Súvisiace články