Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Hossa sa rozhodol krátko pred zápasom. Hral napriek zraneniu

Patrick Sharp, Jonathan Toews a Marián Hossa oslavujú Sharpov gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jún 2013 o 08:41

Finálová séria o hokejový Stanleyho pohár dokazuje, aký je Marián Hossa dôležitý pre tím Chicaga.

BOSTON. V stredu sa krídelník objavil v zostave Blackhawks v súboji číslo štyri na ľade Bostonu a asistenciou sa podieľal na výhre 6:5 po predĺžení.

Pre zranenie absentoval v treťom súboji série, ktorý Chicago prehralo. O jeho stredajšom štarte sa rozhodlo krátko pred začiatkom zápasu.

"Bolo to päťdesiat na päťdesiat, či nastúpim alebo nie. Rozhodnutie bolo na mne. Snažil som sa pomôcť tímu, hral som, ako som mohol, a mám radosť z víťazstva," povedal pre Chicago Tribune Hossa, ktorý odkorčuľoval 19 minút a 7 sekúnd, štyrikrát vystrelil.

Sharp: Dôležité bolo, že bol s nami

Trenčiansky odchovanec absolvoval v pondelok pred tretím súbojom rozcvičku, napokon však nenastúpil.

V stredu absentoval na raňajšom rozkorčuľovaní, pred duelom si však obliekol výstroj.

"Ak nemôžete ísť hrať, potom nemôžete. Cítil som, že by som nebol užitočný. Pred štvrtým zápasom bola situácia rozdielna. Mal som deň voľna navyše," povedal Hossa, ktorý korčuľoval v druhom útoku s Michalom Handzušom a Patrickom Sharpom.

"Bolo skvelé, že som mohol hrať s ním. Možno nemohol hrať najlepšie, ale dôležité bolo, že bol s nami v tíme. V útoku s Michalom Handzušom a s ním sme, myslím si, odviedli dobrú prácu," tvrdil Sharp.

Je mi jedno, čo hovorí, odkázal Hossa Amontemu

Hossovo rozhodnutie nehrať tretí duel kritizoval bývalý hokejista Tony Amonte. Podľa niekdajšej opory Chicaga by sa na duely play-off malo nastupovať aj napriek zraneniam.

"Ak by mohol hrať, určite by hral. Nebudem o tom diskutovať. Všetci poznáme Mariánovu súťaživosť," zareagoval na Amonteho slová tréner Joel Quenneville.

"Je mi jedno, čo hovorí Tony Amonte," uviedol Hossa. V poradí piaty duel sa hrá v sobotu v Chicagu.

Súvisiace články