Hossa s gólom a asistenciou, Halák vychytal výhru

Marián Hossa sa teší z gólu.
Marián Hossa sa teší z gólu. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. dec 2011 o 07:27

Najproduktívnejší Slovák má na konte už 36 bodov, za čo mu patrí v tabuľke produktivity NHL piate miesto.

NEW YORK. Slovenský hokejový krídelník Marián Hossa prispel k domácemu triumfu Chicaga nad Calgary 4:2 jedným gólom a asistenciou.

Najproduktívnejší Slovák v profilige má na konte už 36 bodov (15+21), za čo mu patrí v tabuľke produktivity NHL piate miesto.

Hossa bodoval vo všetkých uplynulých piatich dueloch a súperovho brankára prekonal v treťom zápase za sebou.

Chicago má zatiaľ december bez jediného zápasu v kolónke prehier, ťahá šnúru piatich výhier a je na čele celej ligy.

600. víťazstvo pre trénera Quennevilla

Hossa a spol. pomohli aj k minioslave trénera Joela Quennevillea, ktorý jubiloval v profilige svojím 600. víťazstvom.

Tréner Blackhawks potreboval na "šesťstovku" 1114 duelov a dosiahol túto významnú métu ako druhý najrýchlejší v histórii NHL - v kratšom čase sa to podarilo len Scottymu Bowmanovi (1002 zápasov).

Slovenských fanúšikov potešil aj brankár Jaroslav Halák, ktorý bol po sobotňajšej "nájazdovej" prehre znovu v permanencii.

Proti Columbusu vychytal pre St. Louis výhru 6:4, keď eliminoval 28 z 32 striel súpera a pripísal si šieste víťazstvo v sezóne.

Jeho tím otočil nepriaznivý priebeh štyrmi gólmi v záverečnej tretine a Blues sú aktuálne tretím najlepším celkom Západnej konferencie.

Z víťazstva sa tešil aj tretí Slovák v akcii. Florida vyhrala po predĺžení doma nad Carolinou 3:2, center domácich Tomáš Kopecký si ale pripísal do štatistík popri jednej strele aj jednu mínusku.

ico

Výsledky

Chicago - Calgary 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Montador, 26. Hjalmarsson (HOSSA), 35. Kane, 52. HOSSA. Brankári: Emery - Kiprusoff. Strely na bránku: 25:24. Diváci: 21.192.

St. Louis - Columbus 6:4 (2:1, 0:2, 4:1)

Góly: 13. Shattenkirk, 14. Oshie, 41. Steen, 47. Arnott, 53. Pietrangelo, 60. Berglund - 13. Mackenzie, 24. Dorsett, 40. Letestu, 56. Brassard. Brankári: HALÁK - Mason. Strely na bránku: 34:32. Diváci: 18.611.

Florida - Carolina 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 5. Bergenheim, 46. Garrison, 64. Versteeg - 19. Gleason, 34. Larose. Brankári: Theodore - Ward. Strely na bránku: 25:26. Diváci: 15.289.