Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Hossa je po narodení dcéry vyrovnanejší

Marián Hossa (Autor: SITA/AP)
TASR|24. nov 2011 o 13:45

Slovenský hokejový krídelník Marián Hossa má naštartované do skvelej sezóny v zámorskej NHL, jeho mimohokejový život však v tomto roku priniesol veľkú zmenu - ešte v júli vstúpil do úlohy otca po narodení dcéry Mie.

CHICAGO. Jeho výkony v NHL náročný začiatok prvej otcovskej skúsenosti nijako neovplyvnil, naopak, cíti sa lepšie najmä po psychickej stránke aj na ľade.

Hossa získal so Chicagom korunu víťaza ligy v predminulej sezóne, čo, ako priznal, predstavuje pre neho hokejový vrchol. No teraz sa jeho život rozšíril o nový rozmer.

Priority sa menia. Teraz sa cítim vyrovnaný, hovorí

"Čo sa týka hokeja, najvyššie, kam sa môžete dostať, je zisk Stanleyho pohára. Mimo hokeja je v reálnom živote jedným z veľkých víťazstiev mať zdravé dieťa a dokázať ho vychovať," povedal Hossa.

"Priority sa menia. Teraz sa cítim vyrovnaný - či už prídem domov po dobrom alebo zlom zápase - pozriem sa na bábätko a zabudnem na všetko. Teraz je toto mojím svetom. Pomáha mi to zbaviť sa tlaku na psychiku a užívam si to."

Hossa ale strávil bez rodiny úvod sezóny a podľa vlastných slov mu pridalo na pokoji duše, keď sa manželka Jana s malou Miou prisťahovali zo Slovenska do zámoria. Jeho dámy však prišli v období, keď sa už kolotoč NHL rozbehol na plné obrátky a preto Hossa vie oceniť každú chvíľu so svojimi najbližšími.

"Odkedy prišli do Chicaga, mám stále pocit, ako keby som bol na cestách po klziskách súperov. Teším sa na každý moment, najmä keď máme deň voľna, je príjemné stráviť ho doma. Užívam si to naplno," komentoval "Big Hoss", ktorý už nemá problém zvládnuť ani základnú starostlivosť o dieťa, vrátane prebaľovania.

Plienky nie sú problém

"Nejako som sa tomu priučil od manželky, nie je to žiadny problém. Vymeníte zopár plienok a hneď sa v tom zlepšíte," poznamenal pre Chicago-Tribune.

Čo sa týka aktuálneho hodnotového rebríčka hokejistu - na jeho čele kraľuje dcérka a nepustí na vrchol žiadnu oslavu gólu.

"Určite mi prináša najväčšiu radosť držanie mojej dcéry v náručí. Radosť z gólu sa mi tiež nikdy nezunuje, ale cítim sa úžasne, keď môžem mať na rukách svoju dcéru," reagoval s úsmevom Hossa, ktorý dodal, že si vie predstaviť oslavu víťazstva Stanleyho pohára tým, že sa vyfotí s dcérou, posadenou do misy trofeje:

"No ale to musíme vyhrať pohár ešte v tejto sezóne, aby sa do nej zmestila. To by bolo úžasné, ale tím na to máme, aby sme také niečo dosiahli."

Súvisiace články