Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hološko o posunutí tureckej ligy: Je to frustrujúce

SITA|27. júl 2011 o 14:40

Štart ligy sa odkladá na 9. septembra. Dôvodom odkladu je stále prebiehajúce vyšetrovanie veľkej aféry okolo ovplyvňovania zápasov.

ISTANBUL. Filip Hološko nepovažuje odloženie začiatku sezóny 2011/2012 v tureckej Süper Lig za dobré riešenie súčasnej krízy.

"Je to veľmi frustrujúce, pretože sme všetci pripravení na začiatok novej sezóny. Odloženie nie je dobré," povedal 27-ročný zakončovateľ pre portál htspor.com.

Turecká futbalová federácia oznámila v pondelok ústami svojho prezidenta Mehmeta Aliho Aydinlara, že odkladá štart najvyššej súťaže na 9. septembra a druhá divízia začne o deň neskôr. Dôvodom odkladu je stále prebiehajúce vyšetrovanie veľkej aféry okolo ovplyvňovania zápasov.

Viac ako 30 ľudí už obvinili a uväznili za manipuláciu zápasov v dvoch najvyšších tureckých futbalových súťažiach. Najväčšou "rybou" v policajnej sieti je prezident úradujúceho šampióna Fenerbahce Istanbul Aziz Yildirim, no podozriví sú aj viceprezident a tréner ďalšieho klubu z hlavného mesta Besiktasu.

Podozrenie z ovplyvňovania padlo na 19 futbalových stretnutí v uplynulej sezóne, medzi nimi je aj duel posledného kola, v ktorom si Fenerbahce zabezpečil titul rozdielom skóre pred Trabzonsporom.

Aféra šokovala tureckých futbalových fanúšikov, ktorí žiadajú odobratie titulu Fenerbahce. Držiteľ pohárovej trofeje Besiktas medzitým vrátil Turecký pohár futbalovej federácii až do prešetrenia všetkých

Súvisiace články