Hokejbalisti začali cestu za obhajobou víťazne, Britov zdolali o päť gólov

Slovenskí hokejbalisti.
Slovenskí hokejbalisti. (Autor: hokejbal.sk)
Sportnet|22. jún 2022 o 06:33

Slováci splnili očakávania.

MONTREAL. Prvý duel v základnej skupine na MS v hokejbale 2022 Slovákom vyšiel. Veľkú Britániu zdolali pomerom 6:1.

Obhajcovia titulu tak zvládli úvodnú previerku na šampionáte, kde ich v skupine čakajú aj veľkí rivali - Česi.

Cesta za výhrou nebola úplne ľahká. Slováci na prvý gól čakali dlho, smolu zlomil až sekundu pred koncom prvej tretiny Milan Vozár.

V druhej časti hry bolo Slovensko efektívnejšie. V čase 18:21 využil presilovú hru Jozef Minárik, na ktorého o 78 sekúnd nadviazal Martin Lukačovič.

Tretiu dvadsaťminútovku otvoril už po 42 sekundách hry Boris Oravec. Jediný gól Britov strelil v 35. minúte Cox, ktorý tesne po skončení presilovky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 36. minúte strelil svoj druhý gól Oravec a stav stretnutia uzavrel v 43. minúte po peknej kombinácii Marcel Cíbik.

Druhý zápas v skupine odohrajú Slováci v noci zo stredy na štvrtok o 0.40 SELČ proti Haiti.

V druhom dueli skupiny zdolali Česi Talianov tesne 4:3. Hrali sa aj stretnutia Fínsko - Arménsko (11:1 pre Fínov) a Kanada - USA (6:5 pre Kanadu).

Slovenské hokejbalistky na úvod turnaja prehrali s českými súperkami 1:3. O čestný úspech v podobe jediného gólu sa postarala až šesť sekúnd pred koncom duelu Alžbeta Šulíková.

Češky zvládli stretnutie lepšie a boli aktívnejšie. V 15. a 37. minúte sa presadila Patočková, v 40. minúte Herzigová.

Slovenky majú na oddych krátky čas, keďže už v stredu o 19.40 SELČ vyzvú Spojené štáty americké. Tie otvorili turnaj prehrou 1:2 proti Kanade.

MS v hokejbale 2022 - výsledky:

Muži - skupina A:

Veľká Británia - Slovensko 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Góly: 35. Cox (Heywood, Kearnan) - 15. Vozár (Cíbik), 19. Minárik (Rampáček, Korbáš), 20. Lukačovič (Cíbik, Vozár), 31. Oravec (Svitana), 36. Oravec (Teplický, Svitana), 43. Cíbik (Balga, Rampáček)

Česko - Slovensko 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 15. Patočková (Katlounková, Horálková), 37. Patočková (Horálková, Manhartová), 40. Herzigová (Kosinová) - 45. Šulíková (Dzurinová)