Sportnet|6. júl 2023 o 15:35

O góly Slovenska sa postarali Šatka a Polák.

MS juniorov v hokejbale 2023 - Liberec

Slovensko U18 - Česko U18 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 23. Šatka (Zajac, Zámborský), 33. Polák (Matušinský, Novajovský) - 10. Mikula (Daníček), 18. Daníček (Mikula), 31. Palán (Krbec)

Rozhodovali: Michael Vitello, Trevor Jarvis

Slovensko: Sebestyén - Čenčarík, Rokos, Semančík, Botka (A), Božoň, Tisovčík, Brejčák, Feranec (A) - Matušinský, Zajac, Demčák, Franek, Zámborský, Šatka, Polák, Derlich, Sisík, Jankovič, Vaverčák (C), Knapík, Novajovský, Čech

Česko: Koudela - Drechsler, Kamaryt (A), Palán, Malý, Musílek, Duchek, Zámečník, Vyhlídal - Pavlíček, Daníček (A), Pilař, Kantor, Kachlík, Mikšovský, Šlechta, Žežulka, Lehner (C), Rod, Jedelský, Krbec, Mikula

LIBEREC. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti do 18 rokov získali na juniorskom šampionáte v Liberci strieborné medaily.

Vo finálovom zápase prehrali s domácim Českom 2:3, hoci v závere duelu mali tlak a nechýbalo veľa, aby zápas dotiahli do predĺženia.

Slováci prehrávali 0:2 aj 1:3, no dvakrát sa im podarilo streliť kontaktný gól.

V 23. minúte skóroval po rýchlom brejku Ján Šatka a v 33. minúte ťažil zo svojho dôrazu pred súperovou bránkou Mário Polák.

Pre Slovensko to bola vôbec prvá prehra na turnaji, no v tom najnevhodnejšom čase. V základnej skupine pritom Slováci zdolali Čechov 6:0.

Český útočník Marek Daníček sa stal najproduktívnejším hráčom turnaja a tiež si odniesol cenu pre MVP šampionátu. V All Star tíme figuruje aj dvojica Slovákov - obranca David Božoň a útočník Samuel Sisík.

Domov»Halové športy»Hokejbal»V skupine dali Čechom šestku, v súboji o zlato však Slováci zaváhali