Adam Ružička proti Dallasu Stars.
Adam Ružička proti Dallasu Stars. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. feb 2022 o 06:22

Na programe NHL bolo jedenásť stretnutí.

NEW YORK. Zdeno Chára prispel k výhre New Yorku Islanders asistenciou pri ich druhom góle do siete Ottawy. Doma sa proti bývalému klubu radoval z víťazstva 4:1.

Najstarší hráč NHL odohral 18 minút a 29 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusový bod, strelu na bránu aj bodyček. Zablokoval dve strely.

Víťazný gól "ostrovanov" padol po Chárovej strele, ktorú tečoval a dorážal strelec Wahlstrom.

Bodovo sa presadil aj Adam Ružička. Dvadsaťdvaročný Bratislavčan prispel k tesnej výhre Calgary 4:3 nad Dallasom.

Spoločne s Milanom Lucicom asistovali na gól Trevora Lewisa. V druhej minúte otváral stav stretnutia. Komentátori jeho prihrávku označili za nádhernú.

Ružička strávil na ľade 11 minút a 34 sekúnd. Zaknihoval asistenciu a plusový bod, k tomu pridal dve trestné minúty, dve strely a hit. Vyhral 28 percent vhadzovaní.

Smutnú noc prežil Tomáš Tatar. Jeho New Jersey podľahlo Torontu vysoko 1:7 a on nebodoval. Odohral 13 minút a 42 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu a dva bodyčeky.

V akcii bol Martin Fehérváry, ktorého Washington nastúpil na ľade Pittsburghu. Caps sa radovali z víťazstva 4:3 po predĺžení.

Slovenský bek bol s 22 minútami a 13 sekundami na ľade druhým najvyťažovanejším hráčom Capitals. Pripísal si plusový bod, štyri bodyčeky a zablokoval dve strely

NHL - základná časť - 1. február:

Boston - Seattle 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Góly: 30. Pastrňák (T. Hall, B. Marchand), 37. T. Hall (T. Nosek, Pastrňák), 51. Pastrňák (Bergeron, B. Marchand) – 41. Donskoi, 48. Appleton (A. Larsson, Blackwell)

Brankári: Ullmark 25/27 - Driedger 23/26

New Jersey - Toronto 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)

Góly: 44. J. Hughes (Šarangovič, Bratt) – 3. Spezza (Engvall), 9. Matthews (Marner, Bunting), 10. Kämpf (Michejev, Holl), 16. Marner (Matthews), 29. Bunting (Marner, Kämpf), 36. Engvall (Simmonds), 46. Marner

Brankári: Gillies 22/28, Schmid 7/8 - Campbell 31/32

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 42 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu a dva bodyčeky/

NY Rangers - Florida 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 1. Zibanejad, 24. Lafreniere (Kreider), 38. Kreider (R. Strome, Panarin), 55. Kreider (Zibanejad, Panarin), 60. Panarin – 11. Duclair (Huberdeau, Barkov), 23. S. Reinhart (Barkov, Ekblad)

Brankári: Šesťorkin 34/36 - Knight 30/34

Philadelphia - Winnipeg 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 31. Konecny, 56. J. van Riemsdyk (Laughton), 59. Lindblom (Atkinson) – 1. Connor (Perfetti, Dubois)

Brankári: Hart 32/33 - Hellebuyck 33/35

Pittsburgh - Washington 3:4 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 7. Malkin (Guentzel, Letang), 12. Rust (Crosby, Guentzel), 25. Rust (Crosby, Guentzel) – 6. N. Dowd (Hagelin), 17. D. Orlov (Sheary, J. Schultz), 40. Sprong (Carlson, Ovečkin), 65. D. Orlov (Kuznecov, T. Wilson)

Brankári: Vaněček 1/2, Samsonov 43/45 - Jarry 28/32

/Martin Fehérváry (Washington) bol s 22 minútami a 13 sekundami na ľade druhým najvyťažovanejším hráčom Capitals. Pripísal si plusový bod, štyri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Tampa Bay - San Jose 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 22. Cirelli (B. Point, McDonagh), 39. Killorn (Stamkos, Hedman), 63. Hedman – 25. Balcers (M.-É. Vlasic, Couture), 42. Couture (B. Burns, Barabanov)

Brankári: Vasilevskij 19/21 - Reimer 29/32

NY Islanders - Ottawa Senators 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Beauvillier (Parise), 29. Wahlstrom (Chára, Dobson), 36. Barzal (Mayfield, A. Lee), 48. Pelech (Mayfield, Pageau) – 2. Holden (Ennis, B. Tkachuk)

Brankári: Sorokin 26/27 - Forsberg 26/30

/Zdeno Chára (Islanders) odohral 18 minút a 29 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusový bod, strelu na bránu aj bodyček. Zablokoval dve strely/

Nashville - Vancouver 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Johansen (McCarron, A. Carrier), 16. F. Forsberg (P. Myers, Duchene), 24. F. Forsberg (Josi, Mikael Granlund), 42. Jeannot (Ekholm, Sissons) – 8. Highmore (Lammikko), 18. Ekman-Larsson (Boeser, Pearson)

Brankári: Saros 30/32 - Demko 24/28

Dallas - Calgary 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)

Góly: 5. Hanley (Kero, Damiani), 19. J. Robertson (Lindell), 32. Jamie Benn (Seguin, Gurianov) – 2. T. Lewis (Adam Ružička, Lucic), 55. Mangiapane (Coleman, Hanifin), 56. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm), 59. Kylington (R. Andersson, E. Lindholm)

Brankári: Oettinger 36/40 - Markström 20/23, Vladař 5/5

/Adam Ružička (Calgary) strávil na ľade 11 minút a 34 sekúnd. Zaknihoval asistenciu a plusový bod, k tomu pridal dve trestné minúty, dve strely a hit. Vyhral 28 percent vhadzovaní/

Colorado - Arizona 2:3 sn (0:0, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Kadri, 40. Rantanen (Burakovsky) – 33. Galchenyuk (Ljubuškin, Keller), 60. Crouse (Chychrun, Kessel), rozh. náj. Galchenyuk

Brankári: Kuemper 22/24 - Wedgewood 38/40

Vegas - Buffalo 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 1. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 19. B. Howden, 22. Marchessault (N. Roy, W. Karlsson), 25. Kolesar (B. Howden), 42. Mark Stone (Pacioretty, Patrick) – 36. Tuch, 53. Tage Thompson

Brankári: Lehner 30/32 - Anderson 30/35

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Ružička ohúril parádnou asistenciou, na víťazný gól prihrával Chára. Tatar zažil debakel