Martin Fehérváry v drese Washington Capitals.
Martin Fehérváry v drese Washington Capitals. (Autor: Twitter Capitals PR)
Oh my Hockey|3. feb 2022 o 06:21

V noci zo stredy na štvrtok sa hralo päť stretnutí.

NEW YORK. Washington Capitals podľahli na domácom ľade Edmontonu Oilers 3:5. Bodovo sa presadil slovenský bek Martin Fehérváry.

Ten si pripísal asistenciu, keď Conor Sheary dostal jeho zrazenú strelu do brány "olejárov". Znižoval tým na priebežných 2:3, Capitals následne aj vyrovnali skóre, ale zápas v poslednej tretine stratili.

Fehérváry odohral 19 minút a štyri sekundy, zaznamenal strelecký pokus, dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu. Víťazný gól Oilers strelil Nugent-Hopkins, keď zakončil úspešne akciu v oslabení so Zachom Hymanom.

Do akcie sa dostal aj Zdeno Chára. Obranca New Yorku Islanders zažil prehru. "Ostrovanov" na ich domácom ľade zdolal nováčik zo Seattlu tromi gólmi v poslednej tretine 3:0. Chára odohral 17 minút a 53 sekúnd, zablokoval štyri strely, dvakrát bodyčekoval a raz vystrelil na bránu.

Tretím Slovákom v akcii bol Adam Ružička. Jeho Calgary zavítalo do Arizony a ako jediný krajan sa radoval z víťazstva. Slovenský forvard odohral 12 minút a 10 sekúnd, pripísal si dve strely a tri hity. Vyhral 60 % vhadzovaní.

Prvá nula

Seattle Kraken ešte nikdy nedotiahli zápas do konca bez inkasovaného gólu. Druhý február je pre nich historickým dňom.

V dueli proti Islanders zaznamenal Philipp Grubauer devätnásť zákrokov. Jeho náprotivok Semjon Varlamov musel zasahovať až 28-krát.

"Skvelý zápas pre všetkých. Bez chalanov predo mnou by som nemal šancu niečo také dosiahnuť. Je to dobrý pocit," hodnotil Grubauer.

"Dnešok bol skvelým, tímovým víťazstvom," dodáva tréner Dave Hakstol. "Tím urobil výbornú prácu, všetci boli pripravení hrať. Páčilo sa mi, na akej úrovni sme korčuľovali a bojovali."

Zaujímavosti

Kevin Fiala bodoval už v dvanástich stretnutiach po sebe, čím vyrovnal rekord Minnesoty Wild, ktorý v sezóne 2016/17 vytvoril Mikael Granlund.

“Som hrdý na náš tím, hráme veľmi dobre. Pred krátkou pauzou sme sa naladili výborne,” povedal Fiala.

Connor McDavid zaznamenal šesťdesiaty bod v sezóne. Dokázal to už po šiesty raz v kariére, pričom viackrát sa to v drese "olejárov" podarilo len Markovi Messierovi (10), Jarimu Kurrimu (10), Wayneovi Gretzkému (9) a Glennovi Andersonovi (9).

Nicklas Bäckström zaznamenal 732. asistenciu v kariére, čím sa dotiahol na Roda Brind´Amoura na 48. priečke historickej tabuľky.

Prvý zápas za Detroit odohral Gemel Smith. Pri prehre 3:5 proti Los Angeles asistoval na posledný gól Red Wings.

NHL - základná časť - 3. február:

New York Islanders - Seattle 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 47. McCann (Jordan Eberle, Marcus Johansson), 49. Vince Dunn (Appleton, A. Larsson), 60. Appleton (Blackwell, McCann)

Brankári: Varlamov 28/30 - Grubauer 19/19

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 17 minút a 53 sekúnd, zablokoval štyri strely, dvakrát bodyčekoval a raz vystrelil na bránu/

Washington - Edmonton 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Eller (J. Schultz), 30. Sheary (Fehérváry, Bäckström), 43. Kuznecov – 2. Draisaitl (Ceci, R. McLeod), 4. E. Kane (Keith, Ceci), 6. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 56. Nugent-Hopkins (Hyman), 59. Nugent-Hopkins (E. Kane, Keith)

Brankári: Samsonov 1/4, Copley 21/22 - Koskinen 24/27

/Martin Fehérváry (Washington) asistoval pri druhom góle Capitals. Odohral 19 minút a 4 sekundy, zaznamenal strelecký pokus, dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Detroit - Los Angeles 3:5 (1:0, 0:2, 2:3)

Góly: 18. M. Rasmussen (Zadina, Hronek), 49. Bertuzzi (G. Lindström, Dylan Larkin), 60. Veleno (Gagner, Gemel Smith) – 33. Danault (Strand, T. Moore), 39. Kaliyev (B. Lizotte, Strand), 53. Danault (T. Moore, Arvidsson), 59. Arvidsson (Kopitar, Doughty), 60. A. Kempe

Brankári: Nedeljkovic 40/43 - Quick 22/25

Arizona - Calgary 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Galchenyuk (Chychrun, Keller), 25. Keller (N. Schmaltz) – 3. Coleman (Ch. Tanev, Backlund), 20. E. Lindholm (J. Gaudreau, Ch. Tanev), 36. Ch. Tanev (Coleman, Backlund), 53. Coleman (Kylington, Ch. Tanev)

Brankári: Vejmelka 46/50 - Markström 26/28

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 10 sekúnd, pripísal si dve strely a tri hity. Vyhral 60 % vhadzovaní/

Chicago - Minnesota 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Góly: 25. F. Gaudreau (J. Brodin, K. Fiala), 27. Zuccarello (Greenway), 35. Kaprizov (Zuccarello), 51. K. Fiala (Boldy), 53. N. Sturm (Dewar, V. Rask)

Brankári: Fleury 25/30, Delia 5/5 - Talbot 30/30

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry asistoval, obetavý Chára zblokoval štyri strely. Z výhry sa tešil Ružička