Studenič prvou hviezdou zápasu, Regenda nezabránil debaklu

Marián Studenič v drese Dallasu Stars.
Marián Studenič v drese Dallasu Stars. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|17. dec 2022 o 07:38

V AHL nastúpili traja Slováci.

NEW YORK. Marián Studenič prispel k výhre Texasu Stars nad Iowou Wild gólom a asistenciou. Bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu.

Najprv v druhej tretine v 36. minúte asistoval Backovi na gól na 2:0. V 44. minúte sám skóroval, keď v oslabení zaznamenal posledný gól svojho tímu.

Stars vyhrali 4:2. Studenič sa gólovo presadil v treťom stretnutí po sebe. Po 25 zápasoch má na konte 17 (8+9) bodov.

Strelecký účet si nezveľadil Pavol Regenda, ktorého San Diego dostalo v zápase proti Coachella Valley poriadny debakel. Pri jednoznačnej porážke 1:8 mal slovenský útočník dve mínusky a dva strelecké pokusy.

Šimon Nemec v drese Uticy oslávil víťazstvo nad Bridgeportom 5:2.

AHL - základná časť - 17. december:

Grand Rapids - Hartford 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

Charlotte - Rochester 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Syracuse - Springfield 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Utica - Bridgeport 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
/Šimon Nemec (Utica) nebodoval/

Providence - Lehigh Valley 4:5 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)

Wilkes-Barre/Scranton - Hershey 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Iowa - Texas 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
/Marián Studenič (Texas) strelil gól a asistoval, zaznamenal dva plusové body a dve strely/

Rockford - Toronto 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Colorado - San Jose 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Henderson - Abbotsford 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

San Diego - Coachella Valley 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)
/Pavol Regenda (San Diego) si pripísal dva mínusové body a dve strely/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Studenič prvou hviezdou zápasu, Regenda nezabránil debaklu