Skvelá otočka osemnástky. V tretej tretine zmazala manko, v predĺžení rozhodla

Slovensko U18 na Hlinka Gretzky Cup 2023.
Slovensko U18 na Hlinka Gretzky Cup 2023. (Autor: TASR)
TASR|26. dec 2023 o 22:09

Na podujatí sa stretnú ešte s Nemcami, Čechmi a Fínmi.

ZUCHWIL. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov víťazne vstúpili do Turnaja piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile.

Vo svojom úvodnom stretnutí zdolali v utorok domácich rovesníkov 3:2 po predĺžení, hoci ešte v polovici tretej tretiny prehrávali 0:2.

Víťazný gól slovenskej "osemnástky" strelil v tretej minúte predĺženia Michal Švrček.

Zverenci trénera Martina Dendisa sa na podujatí stretnú ešte s Nemcami, Čechmi a Fínmi.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov v Zuchwile:

Švajčiarsko – Slovensko 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 18. Grossniklaus (Geisser), 21. Antenen (Blessing, Grossniklaus) - 51. Vrtiel, 51. J. Chovan (Šatan, Straka), 63. Švrček (Dravecký)

Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 178

Zostava SR: Haronik – Húževka, Beluško, Dravecký, Fabuš, Ličko, Kupec, Frankovič, Šimon – Chovan, Šatan, Zálešák – Semančík, Pitka, Duhoň – Tomík, Straka, Svrček – Hazala, Prokopovič, Vrtiel

Nemecko – Česko 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Góly: 7. Lisler (Švec), 11. Sikora (Pohludka, Lisler), 29. Daníček (Hlinský, Novotný), 35. Benák (Novotný, Daníček), 41. Sikora (Chaloupka, Pohludka), 44. Liesler (Pohludka, Mrtka), 51. Liesler (Švec)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Skvelá otočka osemnástky. V tretej tretine zmazala manko, v predĺžení rozhodla